Ağrı'da alçak saldırı: 7 korucu, 2 asker ve 1 vatandaş şehit, 5 asker yaralı

PKK'lı teröristler tarafından Tendürek Dağı bölgesinde nöbet tutan koruculara saldırı düzenlendi. Saldırıda 7 korucu, 1 uzman çavuş, bir asker ve bir vatandaş şehit olurken 3 asker ve 1 vatandaş yaralandı

Ağrı'da alçak saldırı: 7 korucu, 2 asker ve 1 vatandaş şehit, 5 asker yaralı
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi ile Van'ın Çaldıran ilçesi sınırları arasında bulunan Tendürek Dağı'nın Gökçebulak köyü mevkisindeki korucu noktalarına, PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda 7 korucu ve bir uzman çavuş, bir asker ve bir vatandaş şehit olurken, 3 asker ve 1 vatandaş yaralandı.

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Tendürek Dağı'nın Gökçebulak köyü mevkisindeki korucu noktalarına PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırı sonucunda bölgede çatışma çıktı.

Hava destekli operasyonun başlatıldığı bölgede çıkan çatışmada, 7 köy korucusu, bir uzman çavuş, bir asker ve bir vatandaş şehit olurken, 3 asker ve 1 vatandaş yaralandı. Yaralı askerlerden birinin, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadığı ve şehit olduğu öğrenildi.

Bölgede teröristlere yönelik operasyonların sürdüğü kaydedildi. (AA)
BİR VATANDAŞ ŞEHİT OLDU
Ağrı Doğubayazıt Tendürek Dağı bölgesinde PKK'lı teröristlerin. nöbet tutan koruculara düzenlediği saldırıda şehit sayısı 10'a yükseldi. Saldırıda 7 korucu, 2 asker ve eski korucu olan 1 vatandaş şehit oldu. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER