2 polise ekip otosunda tecavüzden kelepçe

Trafik kontrolü yapan polisler Şeref Şık ile İsmail Kök, Özbekistan uyruklu I.K.'yı ekip aracına bindirerek 4 saat alıkoydu. Şık, tecavüz ettiği kadının 1.400 TL'sini alıp Yedikule'de indirdi. Şikayetçi olmak için polis merkezine giden genç kadın, polis memurundan "Cezasını ben vereceğim" yanıtını aldı. I.K.'nın arkadaşı daha sonra polis merkezine gittiğinde kimsenin olaydan haberinin olmadığını öğrendi. I.K. ve arkadaşının şikayeti üzerine gözaltına alınan Şık ve Kök tutuklandı.

2 polise ekip otosunda tecavüzden kelepçe

Hürriyet'ten Damla Güler'in haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre olay 15 Ekim 2018’de Fatih’te yaşandı. Trafik kontrolü yapan polisler Şeref Şık ile İsmail Kök, bir taksiyi durdurarak Özbekistan uyruklu yolcu I.K.’yı (27) araçtan indirdi. Şık ve Kök, genç kızı polis aracına bindirerek 4 saat alıkoydu. Şık, I.K.’ya tecavüz etti. Polisler 1.400 TL’sini de aldıkları I.K.’yı Yedikule’de indirip uzaklaştı.

‘CEZASINI BEN VERECEĞİM’

Şikâyette bulunmak için Aksaray Şehit Vedat Ulusoy Polis Merkezi Amirliği’ne giden I.K. polis memuru Y.S. ile görüştü. Y.S.’nin “Onun da çoluğu çocuğu var, zaten it gibi pişman şu an, cezasını vereceğim, sen merak etme. Size bir daha yaklaşamaz. Yaklaştığında beni arayacaksın” diyerek şikâyet müracaatını almadı.
Komiser E.S. de “O polisin komiseriyim. Cezasını kendim vereceğim. Onu başka yere süreceğim” diyerek yine şikâyet müracaatı oluşturmadı. O gün Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Nöbetçi Amiri olarak görev yapan A.B.’nin de polis memuru Y.S. tarafından bilgilendirildiği ancak onun da müştekiyi dinlemesine rağmen işlem yapılması için gerekli emri vermediği iddia edildi. I.K.’nın şikâyet müracaatını almayan polisler gasp edilen 1.400 TL’yi ise iade etti.

46 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

I.K.’nın arkadaşı G.K., bir gün sonra Şık’a ne ceza verildiğini öğrenmek için polis merkezine gitti. Kimsenin olaydan haberi olmadığı ortaya çıktı. Yeniden ifadesi alınan I.K., “Evine git, banyo yap” diyen polis memurundan ve şikâyetini almayan komiserden şikâyetçi oldu. Gasp Büro Amirliği ekipleri, Y.S., E.S. ve A.B. ile Şık ve Kök’ü karakolda gözaltına aldı.

Şüpheli Şık, I.K ile rızası ile cinsel ilişkiye girdiğini ancak parasını almadığını söyleyerek suçlamaları reddetti. Diğer polisler de tüm suçlamaları reddetti. Şık ile Kök tutuklandı. Y.S., E.S. ve A.B. ise adli kontrolle serbest bırakıldı. 5 polis hakkında dava açıldı. Şık için 46 yıla kadar, Kök için 10,5 yıla kadar hapis istendi. A.B.’nin 15,5 yıla kadar, E.S. ve Y.S.’nin 10,5 yıla kadar hapsi talep edildi. 

DHA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER