Gül bahçeleriyle nüfusunun 10 katı turist çekti

Isparta’nın Gönen ilçesinde bağlı Güneykent Beldesinde yaklaşık 7 yıl önce temelleri atılan gül turizmi, geçen sezonda nüfusun 10 katına ulaşan turisti bölgeye çekti. Beldedeki gül turizminin günden güne ivme kazandığını ve ölmeden önce yapılması gereken 100 şeyden birinin gülle buluşmak olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Fahretdin Gözgün, “Çiftçinin dün hiç inanmadığı ve aklından geçirmediği bir olay gerçekleştiriyoruz: Gülde Turizm” diye konuştu.

Gül bahçeleriyle nüfusunun 10 katı turist çekti

Japonya’da Öz Savunma Kuvvetleri’ne ait denizaltı, ticari gemi ile çarpıştı. Kazada 3 denizaltı mürettebatının hafif yaralandığı bildirildi.

Japonya’da bugün facianın eşiğinden dönüldü. Öz Savunma Kuvvetleri’ne (SDF) ait bir Soryu tipi denizaltının Kochi eyaletindeki Ashizuri Burnu’nun yaklaşık 40 kilometre güneydoğusunda ticari bir gemi ile çarpıştığı açıklandı. Tatbikatta olan denizaltının karaya çıktığı esnada direğini bölgede bulunan gemiye çarptığının tahmin edildiği açıklandı. Japonya saati ile 11.00 sularında meydana gelen kazada 3 denizaltı mürettebatı hafif yaralanırken, ticari gemi personelinden yaralanan kimsenin olmadığı belirtildi. SDF kazanın nedenini belirlemek üzere detaylı soruşturma başlatırken, Japonya hükümeti de olayı araştırmak üzere özel bir birim kurdu.

-İHA-

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER