Dolarda son durum

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Moody's'in Cuma günü Türkiye'nin kredi notunu değiştirmemesinin etkisiyle dolar yeni haftaya 3.0 liranın altında başladı.

Dolarda son durum
br />Cuma günü, Moody's açıklaması öncesindeki piyasa kapanış saatlerinde 3.02 lira dolayında işlem gören dolar, yeni haftaya 2.98 liradan başladı. Aynı dönemde euro da 3.14 lira düzeyinden 3.11 liraya çekildi.

Moody's Cuma gecesi, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başladığı kredi notu gözden geçirmesinin sona ermediğini ve mevcut notun devam ettiğini açıkladı. Şirketin Türkiye'ye ilişkin kredi notu, "negatif" görünüm ve "yatırım yapılabilir"in en alt sınırı olan "Baa3" düzeyinde bulunuyor.

Moody's açıklamasında, gözden geçirmenin 18 Temmuz'dan itibaren 90 gün içinde tamamlanacağı belirtilerek, "Türkiye'deki darbe girişiminin başarısız olmasına rağmen, politik kuruluşlar, iş ortamı, dış şoklara karşı var olan mekanizmeler ve büyümenin karşı karşıya olduğu zorlukların, darbe girişimi sonrasında artacağına ilişkin görüşümüzü koruyoruz" denildi.

dha

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER