Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbiş: Ağır bir beyin hasarı ve hayati tehlike her an var

Prof. Dr. İbiş, Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili, "Olayın ilk başladığı anda hayati tehlikesi var zaten, çünkü hep dedik ki ciddi bir durum bu. Ağır bir beyin hasarı ve o hayati tehlike her an var." dedi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbiş: Ağır bir beyin hasarı ve hayati tehlike her an var

ANKARA

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar çok daha iyi sonuçları görebilme umudumuzu hep koruduk, ancak gelinen tablo içerisinde, elbette ki umutlarımızı yine koruyoruz ama bazı olumsuzlukları yaşadığımızı da sizler de biliyorsunuz, sizlerle de paylaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. İbiş, "Hep bunu söyledik, olayın ilk başladığı anda hayati tehlikesi var zaten, çünkü hep dedik ki ciddi bir durum bu. Ağır bir beyin hasarı ve o hayati tehlike her an var. Yine de var elbette ki ama bu hastaneye geldiği anda da vardı." ifadelerini kullandı.

"Şu anda kendisine yine yoğun bakımda yoğun tedavi uygulanıyor." diyen İbiş, "Solunum desteği sağlanıyor, beyin destekleri sağlanıyor. Bu süreç içinde kendisi tabii ki bilinci kapalı olarak uyuyor." şeklinde konuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER