Putin: ABD ile ilişkilerimizi her alanda iyileştirmeye hazırız

Rusya Devlet Başkanı Putin, "Rus-Amerikan ilişkilerini iyileştirmenin kolay bir yol olmayacağını anlıyoruz. Rusya, ABD ile ilişkilerini her alanda iyileştirmeye hazır ve bunu istiyor." dedi.

Putin: ABD ile ilişkilerimizi her alanda iyileştirmeye hazırız
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı'nda göreve yeni başlayan yabacı ülke büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul töreninde yaptığı konuşmada, Donald Trump'ın ABD'de başkanlık seçimlerini kazanmasına değindi.

Trump'tan seçim kampanyası döneminde Rusya ile ilişkileri düzeltmek istediği yönünde açıklamalar duyduklarını belirten Putin, şöyle konuştu:

"Bu açıklamaları duyduk. Rus-Amerikan ilişkilerinde yaşanan kötüleşmeyi de göz önüne alınca bunun (ilişkileri iyileştirmenin) kolay bir yol olmayacağını anlıyoruz. Rusya ABD ile ilişkilerini her alanda iyileştirmeye hazır ve bunu istiyor."

Medvedev: Trump'ın seçimleri kazanmasından daha önemli sorunlarımız var
Öte yandan Başbakan Dmitriy Medvedev, Rusya'nın Trump'ın seçimleri kazanmasından daha önemli sorunları olduğunu kaydetti.

Medvedev, Bakanlar Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, "Tüm dünya Amerika seçimlerini Trump'ın kazanmasını konuşuyor ancak biz toplantımıza ülkemizdeki daha önemli sorunlarla başlayalım." ifadelerini kullandı.

aa

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER