Obama: Mars'ta Yaşam, Özel Şirketler İle İnşa Edilecek

ABD Başkanı Barrack Obama, Mars'a giden astronotların orada uzun süre yaşayacağını ve yaşam alanlarının özel şirketler desteği ile oluşturulacağını belirtti.

Obama: Mars'ta Yaşam, Özel Şirketler İle İnşa Edilecek
CNN haber sitesinde, Nasa'nın 'Mars'a Yolculuk' projesi için bir makale kaleme alan Barrack Obama, "astronotları taşıyabilecek ve destek sağlayacak yeni yaşam alanlarının inşa edilmesi" için özel şirketlerle birlikte hareket edeceklerini yazdı.

ABD'DE HEDEF 2030'DA MARS

"Bir gün, torunumu omuzuma alıp kafamızı yukarı kaldırdığımızda, yine yıldızlara aynı merakla bakmayı umut ediyorum. Tıpkı insanlığın ilk zamanlarındak gibi" diyerek sözlerine başlayan Obama, Amerika'nın uzay serüveninin yeni bölümünün başladığını belirtti. Bunun için açık bir hedef koyduklarını söylerek, "Bu hedef 2030'lı yıllarda Mars'a insan göndermek, güvenlice geri dönmelerini sağlamak ve bir gün orada daha uzun yıllar yaşamaları için bulgular elde etmek" dedi.

"HÜKÜMET VE ÖZEL ŞİRKETLERİN İŞBİRLİĞİ GEREKİYOR"

Yaptıkları seçim gereği, Mars'a giden astronotların uzun süre orada kalacaklarını belirten Obama, "Mars'a gitmek, hükümet ve özel şirketlerin işbirliğini gerektirecek. Bununla ilgili çalışmalarımıza önümüzdeki yıllar başlayacağız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER