İngiltere Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jonathan Hill İstifa Etti

İngiltere'nin AB Komiseri Jonathan Hill, referandumdan çıkan "Brexit" kararının ardından 'hayal kırıklığına uğradım' deyip görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İngiltere Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jonathan Hill İstifa Etti
İngiltere'de yapılan referandumdan AB'den ayrılma kararının çıkmasının ardından Başbakan David Cameron 3 ay sonra görevi bırakacağını açıkladı. Başbakan'ın istifa kararının ardından bir haber de ülke referandumda 'veda' deyine işi kalmayan AB Komiseri Jonathan Hill'den geldi. İngiltere'nin AB Komiseri Jonathan Hill, referandumdan çıkan "Brexit" kararının ardından görevinden istifa ettiğini açıkladı.

EN ÜST DÜZEY YETKİLİSİ BIRAKTI

İngiltere'nin Avrupa Birliği'ndeki (AB) en üst düzey yetkilisi Jonathan Hill, ülkesindeki referandumdan çıkan AB'den ayrılma kararının ardından AB Komisyonu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

"HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM"

Lord Hill, İngiltere'nin AB'den ayrılma kararının ardından görevini sürdürmesinin doğru olmayacağını bildirerek, " Brüksel ve Birleşik Krallık'taki birçok kişi gibi referandumdan çıkan karardan dolayı çok hayal kırıklığına uğradım. Referandum sonucunun farklı olmasını umardım. Bir karar alındı, alınmamış gibi hareket edemeyiz." açıklamasında bulundu.

BİRKAÇ HAFTA DAHA KALIP BIRAKACAK

Ülkesinin "yeni bir evreye girdiğini" belirten Hill, görevini hiçbir şey olmamış gibi sürdürmesinin doğru olmayacağını kaydetti. Ülkesinin AB'de kalmasından yana olan ve Başbakan David Cameron'a yakınlığıyla bilinen Hill, işlerin aksamaması için birkaç hafta daha görevinde duracağını ancak daha sonra görevini devredeceğini ifade etti.

CAMERON DA BIRAKIYOR

Birleşik Krallık'ta önceki gün yapılan AB referandumunda yüzde 51,9 ayrılıktan yana, yüzde 48,1 ise birlikten yana oy kullanmıştı. Sonucun ardından İngiltere Başbakanı David Cameron da ekim ayında lideri olduğu Muhafazakar Parti'nin kongresinde görevinden ayrılacağını açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER