Esad, Danimarka'nın Tv2 televizyon kanalında soruları yanıtladı

Tv2 muhabirinin "Halep'in doğusundaki sivillerin ve isyancıların kenti terk etmesini teşvik ediyorsunuz. İnsani bir koridor yaratmak istiyorsunuz. Siz bu sivillerin ve isyancıların ellerinde tuttuğu bölgeyi terk etmeleri durumunda, güvenliklerini garanti ediyor musunuz? Onları nasıl koruyacaksınız" yönündeki sorusuna Esad şöyle yanıt verdi:

Esad, Danimarka'nın Tv2 televizyon kanalında soruları yanıtladı
''Kesinlikle. Bizim birkaç gün önce ve iki ay önce önerdiğimiz de bu. Çünkü sivillerin teröristlerin olduğu bölgeden uzaklaşmalarını istiyoruz. Bölgeyi terk etmelerine izin verilecek. Sivilleri koruyabilmek için teröristlerin serbestçe bulundukları yerleri terk etmelerine izin verdik. Bu, Suriye'nin değişik yerlerinde birçok kez yaşandı. Biz daha fazla kan dökülmesini istemiyoruz. Bu sivilleri koruyabilmek için kullandığımız yollardan, metotlardan biri. Tabii ki buna uymazlarsa, sivillere bölgeye saldırı düzenleyeceğimizi, bölgeyi terk etmelerini duyuruyoruz.

Tabii bunun en iyi yolu teröristlerin terk etmesi. Bundan sonra istiyorsanız, teröristleri takip eder veya peşine düşersiniz. Sivillerin olmadığı bir yerde kovalarsınız."
DHA'nın haberine göre; Esad, Batı medyasında Suriye Ordusu'nun hastaneleri ve okulları bombaladığı yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını belirterek, "Bunu neden yapalım. Böyle bir şey kendi ayağımıza kurşun sıkmak olur" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER