Rusya'dan Suriye Operasyonuna Tepki: Endişe Duyuyoruz

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonla ilgili "Suriye sınırındaki gelişmelerden endişe duyuyoruz" dedi.

Rusya'dan Suriye Operasyonuna Tepki: Endişe Duyuyoruz
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Fırat Kalkanı operasyonu hakkında yaptığı açıklamada, 'Türkiye-Suriye sınırında yaşanan gelişmelerin Moskova'da derin bir endişeye neden olduğunu' belirtti.
Türk ordusunun uluslararası koalisyon güçleriyle bu sabah Cerablus'ta başlattığı Fırat Kalkanı operasyonu hakkında bir açıklama yayımlayan Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye-Suriye sınırında yaşanan gelişmelerin Moskova'da derin bir endişeye neden olduğunu vurguladı.

"KÜRTLER VE ARAPLAR ARASINDAKİ ETNİK ANLAŞMAZLIKLAR KÖRÜKLENEBİLİR"

Açıklamada, "Her şeyden önce, çatışma bölgesindeki durumun daha istikrarsız hale gelme riski rahatsızlık veriyor. Zira sivil nüfus arasında ölümler meydana gelebilir ve Kürtlerle Araplar arasındaki etnik anlaşmazlıklar körüklenebilir" ifadelerine yer verildi.

"SURİYE KRİZİ SADECE ULUSLARARASI HUKUK ZEMİNİNDE ÇÖZÜLEBİLİR"

Açıklamanın sonunda " Suriye krizinin sadece uluslararası hukuk zemininde ve Kürtler de dahil olmak üzere, Suriyeli taraflar arasında geniş katılımlı diyalog kurulması yoluyla çözülebileceğinden eminiz" dendi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER