Kremlin Sözcüsü Peskov'dan Atatürk Havalimanı saldırısıyla ilgili ilginç iddia

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Türkiye'nin Rusya'nın terör ile ilgili uyarılarını dikkate almadığı için Atatürk Havalimanı saldırısının gerçekleşmiş olabileceğini iddia etti.

Kremlin Sözcüsü Peskov'dan Atatürk Havalimanı saldırısıyla ilgili ilginç iddia
Peskov, Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısında 11 Rusya vatandaşının gözaltına alındığı yönündeki bir gazetecinin sorusu üzerine "Türkiye ve Avrupa, topraklarında teröristlerin saklandığını haber veren Rusya'nın uyarılarını dikkate almadı. "dedi. Peskov, "Dikkate alınsaydı terör saldırıları gerçekleşmezdi." ifadesini kullandı.
Söz konusu gözaltına alınan Rusya vatandaşlarının terör saldırısıyla bağlantılı olup olmadığına dair ellerinde net verilen bulunmadığını dile getiren Peskov, Türkiye ve Avrupa istihbarat servislerini kendileri tarafından verilen bilgileri dikkate almamakla suçladı.

Peskov, "Rusya, çeşitli kanallar aracılığıyla Türkiye ve Avrupa ülkelerine şüpheli ve terörle bağlantılı kişilerin bilgisini ulaştırıyor. Rusya'nın verdiği bu bilgiler ne yazık ki çoğu zaman dikkate alınmıyor. Sözü edilen son saldırı (İstanbul) bu ihmalin bir sonucu olabilir" şeklinde konuştu.

cihan

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER