Kremlin: Erdoğan ve Putin yarın telefonda görüşecek

Kremlin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yarın telefonda görüşeceklerini duyurdu.

Kremlin: Erdoğan ve Putin yarın telefonda görüşecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçak krizi nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e gönderdiği mektup sonrası iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için yeni adımlar atılmaya devam ediyor.
Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yarın bir telefon görüşmesi gerçekleştireceklerini söyledi.
Kremlin sözcüsü Peskov, Rusya'nın Türkiye ile ilişkilerinin bir kaç gün için düzeleceğini düşünmenin mümkün olmadığını de söyledi.
"PUTİN TEŞEKKÜR EDECEK"
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre ise, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yarın saat 12.00'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür telefonu edecek.
BAŞBAKAN YILDIRIM: SADECE ÜZÜNTÜLERİMİZİ BİLDİRDİK

Başbakan Binali Yıldırım Rusya'ya tazminat ödeneceği iddiasıyla ilgili konuştu. Yıldırım: (Rusya'ya tazminat ödeneceği iddiası) Hayır, hayır öyle bir şey yok. Sadece üzüntülerimizi bildirdik, acılarını paylaştık. Öldürülen pilotun sorumlusu addedilen kişi hakkında da gerekli hukuki çalışmalar sürdürülüyor."

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER