Kazakistan FETÖ'yle Bağlantılı Vakfın Okullarını 1 Ay İçinde Denetleyecek

Kazakistan'da Fetullahçı Terör Örgütü'yle bağlantılı Kazak-Türk Eğitim Vakfı bünyesindeki okulların bir ay içerisinde denetlenecek.

Kazakistan FETÖ'yle Bağlantılı Vakfın Okullarını 1 Ay İçinde Denetleyecek
Kazakistan'da Fetullahçı Terör Örgütü'yle (FETÖ) bağlantılı Kazak-Türk Eğitim Vakfı (KATEV) bünyesindeki okulların bir ay içerisinde denetleneceği bildirildi.

LİSTE HAZIR

Kazakistan Eğitim ve Bilim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bakanlık ve ilgili başka kurum yetkililerinden oluşan çalışma grubu tarafından KATEV'e bağlı okullarda incelenmesi gereken konulara ilişkin liste hazırlandığını belirtildi.

30 GÜN İÇİNDE DENETLENECEK

Açıklamada, çalışma grubunun 30 gün içerisinde yapacağı denetleme sürecinde okulların yerel eğitim kanununa uygunluğu, faaliyetleri ve kurumlara lisans verilmesine ilişkin koşulları karşılayıp karşılamadıklarının kontrol edileceği, denetleme sonucuna göre okulların kanunlara uygun olup olmadığına ilişkin karar verileceği belirtildi.

DESTEKLEMEYECEKLERİNİ BELİRTMİŞTİ

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, 5 Ağustos'ta Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı ortak basın toplantısında, Türkiye karşıtı faaliyetlerde bulunanları desteklemeyeceklerini belirterek, iki ülkenin eğitim bakanlıkları tarafından ortak komisyon oluşturulacağını ve KATEV'e bağlı okullarının kontrol edileceğini söylemişti. Kazakistan'da FETÖ bağlantılı KATEV bünyesinde çok sayıda okul bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER