ABD'den Türkiye'ye 19 Mayıs Uyarısı: Turistler Açık Hedef

ABD Ankara Büyükelçiliği, Türkiye'deki vatandaşlarını 19 Mayıs için uyardı. Terör tehdidi karşısında dikkatli olmaları gerektiği bilgisi veren ABD, "turistler açık hedef" dedi.

ABD'den Türkiye'ye 19 Mayıs Uyarısı: Turistler Açık Hedef
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden 19 Mayıs için uyarı geldi. ABD Türkiye'deki vatandaşlarından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda olası bir terör saldırısına karşı dikkatli olmalarını istedi.

BÜYÜKELÇİLİĞİ'N İNTERNET SİTESİNDE YAYINLANAN UYARI

ABD, Türkiye'deki vatandaşlarını yeni bir terör saldırısı ihtimali konusunda uyardı. Büyükelçiliğin internet sitesinden yayınlanan uyarı mesajı şöyle:

"ABD Büyükelçiliği Türkiye'de kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için medyanın vermiş olduğu uyarıların farkındadır. Türkiye'de bulunan uluslararası terör örgütleri yabancı ve Amerikan turistleri açıkca hedef almışlardır. Bu sebepten dolayı, ABD Büyükelçiliği vatandaşlarının ' Türkiye'de seyahat uyarıları' ve 'güvenlik mesajları' ibarelerini kendi kişisel emniyetleri açısından okumalarını önemle tavsiye ediyoruz."

ABD DAHA ÖNCE DE UYARMIŞTI

Büyükelçiliğin olası bir terör saldırısına karşın 11 Mart'ta Ankara'daki Amerikan vatandaşlarını mesajla uyarmasının ardından, 18 Mart akşamı TAK ( Kürdistan Özgürlük Şahinleri) Kızılay'da bombalı eylem yapmıştı.

Adana'daki İncirlik Üssü'nde görevli ABD askerleriyle İzmir ve Muğla'daki personelin ailelerinin 'güvenlik tehdidi nedeniyle' Türkiye'den ayrılmasını isteyen ABD, geçen hafta da güvenlik tehdidi sebebiyle vatandaşlarını 19 ile gitmemeleri konusunda uyarmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER