Dev Şirket İtiraf Etti: 25 Yıldır Kandırıyoruz

Japon otomobil üreticisi Mitsubishi'nin yöneticileri, yakıt konusunda yetkilileri 1991 yılından bu yana 'kandırdıklarını' itiraf etti.

Dev Şirket İtiraf Etti: 25 Yıldır Kandırıyoruz
Japon otomobil üreticisi Mitsubishi, geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan yakıt skandalına yönelik yeni açıklamalar yaptı. Şirketin yöneticileri, yakıt konusunda yetkilileri 1991 yılından bu yana 'kandırdıklarını' itiraf etti.

Şirketin araçlarına yönelik yapılan araştırmalarda, modellerin yakıt ekonomisiyle ilgili 1991 yılından bu yana yanlış bilgilerin paylaşıldığı ortaya çıktı. Daha önceki açıklamalarda, hileli açıklamalara maruz kalan araç sayısı 600 bin olarak açıklanmıştı.

BAŞKA SORUNLAR ORTAYA ÇIKABİLİR

Mitsubishi Başkanı Tetsuro Aikawa gazetecilere yaptığı açıklamada, şirkete yönelik araştırmanın devam ettiğini söyledi ve kanunlara aykırı başka düzensizliklerin de ortaya çıkma ihtimali olduğunu söyledi.

"DURUM BELİRSİZ"

Başkan şu aşamada şirketin asıl bir hareket planı olduğunun belirsizliğini koruduğunu da itiraf etti. Aikawa, çalışanların neden böyle bir hileye başvurduğu konusunda da bilgisi olmadığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER