Bazı uygulamaları 30 Ekim'de sona eriyor

Microsoft, bazı Lumia uygulamalarına verdiği desteğin çok yakında sonlanacağını duyurdu.

Bazı uygulamaları 30 Ekim'de sona eriyor
Microsoft ekim 2015'ten itibaren bazı Lumia uygulamalarına destek vermeyeceğini duyurdu. Firma, bu hamlesinin nedenini "Windows'taki fotoğraf deneyimini düzene koymak" olarak açıkladı.
Desteği sona eren uygulamalar arasında Lumia Storyteller, Lumia Beamer, Photobeamer, Lumia Refocus, Lumia Panorama ve Video Uploader bulunuyor. Değişiklik sonrasında Storyteller, Beamer, Refocus ve Photobeamer, çevrimiçi olarak çalışmayı durduracak. Storyteller uygulamasıyla oluşturduğunuz hikayeleri uygulama üzerinden görüntüleyebileceksiniz, ancak bunu web üzerinden yapamayacaksınız.
Microsoft, çevrimiçi hikayelerini saklamak isteyenlere Storyteller uygulamasını açmalarını, ardından çevrimiçi hikayeleri seçmelerini ve yayınlanan her hikayeye web üzerinde göz atmalarını öneriyor. Ardından saklamak istediğiniz tüm fotoğraf ve videoları web sitesinden indirmeniz gerekiyor.
Lumia Panorama ve Video Uploader çevrimiçi olarak hizmet vermeye devam edecek olsa da, güncelleme almayacaklar. Microsoft, bu değişikliğin sebebini Windows 10'un Fotoğraflar ve Kamera uygulamalarına odaklanmak olduğunu söylüyor.
Bahsedilen uygulamalar mağazadan kaldırılmış olsa da, telefonuna daha önce yüklemiş olanlar onları kullanmaya devam edebiliyorlar. Uygulamaların Windows 10 Mobile'a yükselttikten sonra da cihazdaki yerini koruyacağı söyleniyor. Bununla birlikte 30 Ekim 2015'ten sonra hizmetlerin kapanmasıyla bazı işlevler çalışmayabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER