Apple kullanıcıları, artık "mirasçı” atayabilecek

Apple kullanıcıları, artık vefat etmeleri durumunda iCloud hesaplarına ve kişisel bilgilerine erişebilmeleri için “vâris” atayabilecek.

Apple kullanıcıları, artık "mirasçı” atayabilecek

Apple kullanıcıları, artık vefat etmeleri durumunda iCloud hesaplarına ve kişisel bilgilerine erişebilmeleri için “vâris” atayabilecek. Dijital Miras ve 7 günlük gizlilik raporu gibi özellikleri sunan iOS 15.2 yayınlandı. İşte iOS 15.2 yazılım güncellemesi ile gelen tüm yenilikler...

Apple’ın iPhone’lar için geliştirdiği işletim sistemi iOS’un yeni sürümü çıktı. Yaklaşık 900 MB boyutundaki iOS 15.2 yazılım güncellemesi yayınlandı.

Uygulama Gizlilik Raporu, Dijital Miras Programı gibi özellikler ile hata düzeltmelerini içeren, iPhone 6S ve üstü modeller için yayınlanan iOS 15.2 ile gelen yenilikler şöyle:

Gizlilik:

Ayarlar’daki Uygulama Gizlilik Raporu, uygulamaların son 7 gün içinde konumunuza, fotoğraflarınıza, kameranıza, mikrofonunuza, kişilerinize ve daha fazlasına hangi sıklıkta eriştiğini ve uygulamalara ait ağ etkinliklerini görmenizi sağlar.

Apple Kimliği:

Dijital Miras, kişileri, vefat etmeniz durumunda iCloud hesabınıza ve kişisel bilgilerinize erişebilmeleri için “vâris” olarak atamanıza olanak tanır.

Kamera:

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max üzerinde makro fotoğraf ve video çekmek üzere Ultra Geniş lense geçmek için makro fotoğraf denetimi Ayarlar’da etkinleştirilebilir.

TV Uygulaması:

Mağaza sekmesi, tek bir yerden filmleri satın almanızı, kiralamanızı veya onlara göz atmanızı sağlar.

CarPlay:

Apple Harita’da desteklenen şehirler için dönüş şeritleri, orta çizgiler, bisiklet şeritleri ve yaya geçitleri gibi yol ayrıntılarını içeren gelişmiş şehir haritalarını içerir.

Yeni sürümle gelen iyileştirmeler
iOS 15.2 sürümü, iPhone’lar için şu iyileştirmeleri de beraberinde getiriyor:

- iCloud+ aboneleri için Mail uygulamasında kullanılabilen E-Postamı Gizle ile benzersiz, rastgele e-posta adresleri yaratılabilir.

- Bul, iPhone’u güç koruma modundayken 5 saat sonrasına kadar bulabilir

Borsa, hisse senedi ekranı için para birimini görüntülemenize ve grafikleri görüntülerken sene başından bugüne kadarki performansı görmenize olanak tanır.

- Anımsatıcılar ve Notlar artık etiketleri silmenize veya adlarını değiştirmenize izin verir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER