İstanbul'da kar var mı?

Ukrayna üzerinden gelen soğuk hava, hafta sonuna kadar etkili olacak. İstanbul'da karla karışık yağmur beklenirken, kısa süreli de olsa hafif kar yağışı görülebilir. Marmara başta olmak üzere tüm yurtta önümüzdeki günlerde beklenen hava durumu...

İstanbul'da kar var mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Birinci Bölge Müdürü Ahmet Kocaman'dan da açıklama geldi.

Başta Marmara olmak üzere tüm yurtta havanın soğuduğunu dile getiren Kocaman, "Kuzeyden 50 kilometre gibi kuvvetli bir şekilde esiyor. Bugün dahil, çarşamba ve perşembe günleri rüzgar devam edecek" diye konuştu.

"Akşam 1-2, gündüzleri ise 4-5 derece civarında sıcaklıklar bekliyoruz" diyen Kocaman, "Kuzey bölgelerde ve yükseklerde karla karışık yağmur, şehirler ve aşağı kesimlere ise yağmur şeklinde bekliyoruz. Marmara Bölgesi'deki sahillerde ve şehir merkezlerinde yağmur, yüksek alanlara karla karışık yağmur beklentimiz var. Bölgenin doğusunda Kocaeli, Sakarya ve Batı Karadeniz bölümünde sahillerde karla karışık yağmur, iç kesimlerde ise kar bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Bazı bölgeler hariç yurdun büyük bölümünde kar beklentisi olduğunu aktaran Kocaman; İstanbul, kıyı Ege ve Batı Akdeniz hariç yurdun tamamının kar yağışlı olarak görüldüğünü bildirdi.

CUMA GÜNÜNDEN SONRA İSTANBUL'DA SICAKLIK ARTACAK 

Kocaman, İstanbul için hava durumunun cumaya kadar akşam 1-2, gündüzleri ise 4-5 derece olacağını yineleyerek, "İstanbul'da cumadan sonra yağışlar kesilecek ve sıcaklıklar artmaya başlayacak. Mevsim normallerinde sıcaklıklar bekliyoruz. Denizlerde kuzeyli kuvvetli rüzgarların devam edeceğini söyleyebiliriz. Sonrasında ise ciddi bir rüzgar beklemiyoruz" dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgilere göre, 23-29 Ocak tarihlerinde hava sıcaklıkları yurt genelinde mevsim normallerinden 5-9 derece daha düşük olarak bekleniyor.

İstanbul'da bugün saat 18.00'e kadar yüksek kesimlerde karla karışık yağmur beklenirken, akşam saatlerinde sıcaklığın 1-2 derecelere düşmesi öngörülüyor.

Sıcaklıkların salı 3-4, çarşamba 2-5, perşembe 1-7, cuma 0-5, cumartesi 1-7 dereceler civarında seyredeceği bilgisi verildi.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER