Şenol Güneş, A Milli Takım'la 69. maçında

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Rusya ile yarın oynanacak UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup beşinci maçıyla ay-yıldızlı ekibin başında 69. karşılaşmasına çıkacak.

Şenol Güneş, A Milli Takım'la 69. maçında

Milli takımın başında ikinci dönemini geçiren Şenol Güneş yönetiminde ay-yıldızlı ekip, 48'i resmi, 20'si özel 68 maç oynadı. Milli takım, Güneş ile çıktığı 68 maçta, 32 galibiyet, 20 beraberlik ve 16 yenilgi yaşadı.

Türkiye, Güneş yönetiminde 103 gol attı, kalesinde 62 gole engel olamadı.
 

- Güneş yönetiminde 49. resmi maç

A Milli Takım, Rusya karşılaşmasıyla Şenol Güneş yönetiminde 49. resmi maçına çıkacak.  

Türkiye, Güneş idaresinde oynadığı 48 resmi maçın 27'sini kazandı, 9'unu yitirdi, 12'sinde ise eşitliği bozamadı.

Bu maçlarda 82 gol atan ay-yıldızlı ekip, kalesinde 37 gol gördü.

- Şenol Güneş ile 20 özel maç

 

A Milli Takım, Şenol Güneş yönetiminde 20 de özel maç oynadı.

Türkiye, Güneş yönetiminde sahaya çıktığı 20 özel maçta 5 galibiyet, 8 beraberlik ve 7 yenilgi aldı.


 

- Şenol Güneş dönemi milli maçlar

A Milli Futbol Takımı'nın, Şenol Güneş yönetiminde yaptığı maçlar ve sonuçları şöyle:

 Tarih Yer Organizasyon RakipSonuç

 11.11.2020 İstanbul Özel Hırvatistan 3-3

 14.10.2020 İstanbul UEFA Uluslar Ligi Sırbistan 2-2

 11.10.2020 Moskova UEFA Uluslar Ligi Rusya 1-1

 07.10.2020 Köln Özel Almanya 3-3

 06.09.2020  Belgrad UEFA Uluslar Ligi Sırbistan 0-0 

 03.09.2020 Sivas UEFA Uluslar Ligi Macaristan 0-1 

 17.11.2019 Andorra Avrupa Şampiyonası Elemeleri  Andorra 2-0 

 14.11.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 0-0

 14.10.2019 Paris Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 1-1

 11.10.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri   Arnavutluk 1-0

 10.19.2019 Kişinev Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0

 07.09.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 1-0

 11.06.2019 Reykjavik Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 1-2

 08.06.2019 Konya Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 2-0

 02.06.2019 Antalya Özel Özbekistan 2-0

 30.05.2019 Antalya Özel Yunanistan 2-1

 25.03.2019 Eskişehir Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0

 22.03.2019 İşkodra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 2-0

 18.02.2004  Adana  Özel Danimarka 0-1

 19.11.2003  İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 2-2

 15.11.2003  Riga Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 0-1

 11.10.2003  İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-0

 09.09.2003  Dublin Özel İrlanda Cumhuriyeti 2-2

 06.09.2003  Vaduz  Avrupa Şampiyonası Elemeleri Liechtenstein  3-0

 20.08.2003  Ankara Özel Moldova 2-0

 28.06.2003  St.Etienne  FIFA Konfederasyon Kupası Kolombiya 2-1

 26.06.2003  Paris FIFA Konfederasyon Kupası  Fransa 2-3

 23.06.2003  St.Etienne  FIFA Konfederasyon Kupası  Brezilya 2-2

 21.06.2003  Paris FIFA Konfederasyon Kupası  Kamerun 0-1

 19.06.2003  St.Etienne   FIFA Konfederasyon Kupası  ABD 2-1

 11.06.2003  İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Kuzey Makedonya  3-2

 07.06.2003  Bratislava Avrupa Şampiyonası Elemeleri Slovakya 1-0

 30.04.2003  Teplice Özel Çekya 0-4

 02.04.2003  Sunderland Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-2

 12.02.2003   İzmir Özel Ukrayna 0-0

 20.11.2002  Pescara  Özel İtalya 1-1

 16.10.2002  İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Liechtenstein  5-0

 12.10.2002  Üsküp Avrupa Şampiyonası Elemeleri Kuzey Makedonya 2-1

 07.09.2002  İstanbulAvrupa Şampiyonası Elemeleri  Slovakya 3-0

 21.08.2002  Trabzon Özel Gürcistan  3-0

 29.06.2002  Daegu  Dünya Kupası Finalleri Güney Kore 3-2

 26.06.2002  Saitama  Dünya Kupası Finalleri  Brezilya 0-1

 22.06.2002  Osaka Dünya Kupası Finalleri  Senegal 1-0

 18.06.2002  Miyagi  Dünya Kupası Finalleri  Japonya 1-0

 13.06.2002  Seul  Dünya Kupası Finalleri  Çin 3-0

 09.06.2002  Incheon  Dünya Kupası Finalleri  Kosta Rika 1-1

 03.06.2002  Ulsan  Dünya Kupası Finalleri  Brezilya 1-2

 23.05.2002  Hong Kong  Özel Güney Afrika 0-2

 17.04.2002  Kerkrade  Özel Şili 2-0

 26.03.2002  Bochum Özel Güney Kore 0-0

 12.02.2002  Breda Özel Ekvador 0-1

 14.11.2001  İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Avusturya  5-0

 10.11.2001  Viyana Dünya Kupası Elemeleri Avusturya 1-0

 06.10.2001  Kişinev  Dünya Kupası Elemeleri Moldova 3-0

 05.09.2001  İstanbul Dünya Kupası Elemeleri İsveç 1-2

 01.09.2001  Bratislava Dünya Kupası Elemeleri Slovakya 1-0

 15.08.2001  Oslo Özel Norveç 1-1

 06.06.2001  Bursa Dünya Kupası Elemeleri Kuzey Makedonya 3-3

 02.06.2001  İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Azerbaycan 3-0

 25.04.2001  Gaziantep Özel Arnavutluk 0-2

 28.03.2001  Üsküp Dünya Kupası Elemeleri Kuzey Makedonya 2-1

 24.03.2001  İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Slovakya 1-1

 28.02.2001  Amsterdam Özel Hollanda 0-0

 15.11.2000  İstanbul Özel Fransa 0-4

 11.10.2000  Bakü  Dünya Kupası Elemeleri Azerbaycan 1-0

 07.10.2000  Göteborg Dünya Kupası Elemeleri İsveç 1-1

 02.09.2000   İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Moldova 2-0

 16.08.2000  Saraybosna Özel Bosna Hersek 0-2

Not: Skorlarda ilk takım Türkiye olarak alınmıştır.  

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER