Şenol Güneş, A Milli Takım'la 62. maçında

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Andorra ile yarın oynanacak 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu maçıyla ay-yıldızlı ekibin başındaki 62. karşılaşmasına çıkacak.

Şenol Güneş, A Milli Takım'la 62. maçında

Ay-yıldızlı ekip, milli takımın başındaki ikinci dönemini geçiren Şenol Güneş yönetiminde 43'ü resmi, 18'i özel 61 maç oynadı. Milli takım, Güneş ile çıktığı 61 maçta, 31 galibiyet, 15 beraberlik ve 15 yenilgi yaşadı.

Türkiye, Güneş yönetiminde 92 gol attı, kalesinde 54 gole engel olamadı.

- Güneş yönetiminde 44. resmi maç
 

A Milli Takım, Şenol Güneş yönetimindeki 44. resmi maçını Andorra ile oynayacak. 

Türkiye, Güneş idaresinde oynadığı 43 resmi maçın 26'sını kazandı, 8'ini yitirdi, 9'unda ise eşitliği bozamadı.

Bu maçlarda 77 gol atan ay-yıldızlı ekip, kalesinde 33 gol gördü.

- Şenol Güneş dönemi milli maçlar

      
    A Milli Futbol Takımı'nın, Şenol Güneş yönetiminde yaptığı maçlar ve sonuçları şöyle: 
    

    
  

 Tarih Yer OrganizasyonRakip Sonuç 

 14.11.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 0-0

 14.10.2019 Paris Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 1-1

 11.10.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri   Arnavutluk 1-0

 10.19.2019 Kişinev Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0

 07.09.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 1-0

 11.06.2019 Reykjavik Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 1-2

 08.06.2019 Konya Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 2-0

 02.06.2019 Antalya Özel Özbekistan 2-0

 30.05.2019 Antalya Özel Yunanistan 2-1

 25.03.2019 Eskişehir Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0

 22.03.2019 İşkodra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 2-0

 18.02.2004  Adana  Özel Danimarka 0-1

 19.11.2003  İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 2-2

 15.11.2003  Riga Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 0-1

 11.10.2003  İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-0

 09.09.2003  Dublin Özel İrlanda Cumhuriyeti 2-2

 06.09.2003  Vaduz  Avrupa Şampiyonası Elemeleri Liechtenstein  3-0

 20.08.2003  Ankara Özel Moldova 2-0

 28.06.2003  St.Etienne  FIFA Konfederasyon Kupası Kolombiya 2-1

 26.06.2003  Paris FIFA Konfederasyon Kupası  Fransa 2-3

 23.06.2003  St.Etienne  FIFA Konfederasyon Kupası  Brezilya 2-2

 21.06.2003  Paris FIFA Konfederasyon Kupası  Kamerun 0-1

 19.06.2003  St.Etienne   FIFA Konfederasyon Kupası  ABD 2-1

 11.06.2003  İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Makedonya  3-2

 07.06.2003  Bratislava Avrupa Şampiyonası Elemeleri Slovakya 1-0

 30.04.2003  Teplice Özel Çekya 0-4

 02.04.2003  Sunderland Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-2

 12.02.2003   İzmir Özel Ukrayna 0-0

 20.11.2002  Pescara  Özel İtalya 1-1

 16.10.2002  İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Liechtenstein  5-0

 12.10.2002  Üsküp Avrupa Şampiyonası Elemeleri Makedonya 2-1

 07.09.2002  İstanbulAvrupa Şampiyonası Elemeleri  Slovakya 3-0

 21.08.2002  Trabzon Özel Gürcistan  3-0

 29.06.2002  Daegu  Dünya Kupası Finalleri Güney Kore 3-2

 26.06.2002  Saitama  Dünya Kupası Finalleri  Brezilya 0-1

 22.06.2002  Osaka Dünya Kupası Finalleri  Senegal 1-0

 18.06.2002  Miyagi  Dünya Kupası Finalleri  Japonya 1-0

 13.06.2002  Seul  Dünya Kupası Finalleri  Çin 3-0

 09.06.2002  Incheon  Dünya Kupası Finalleri  Kosta Rika 1-1

 03.06.2002  Ulsan  Dünya Kupası Finalleri  Brezilya 1-2

 23.05.2002  Hong Kong  Özel Güney Afrika 0-2

 17.04.2002  Kerkrade  Özel Şili 2-0

 26.03.2002  Bochum Özel Güney Kore 0-0

 12.02.2002  Breda Özel Ekvador 0-1

 14.11.2001  İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Avusturya  5-0

 10.11.2001  Viyana Dünya Kupası Elemeleri Avusturya 1-0

 06.10.2001  Kişinev  Dünya Kupası Elemeleri Moldova 3-0

 05.09.2001  İstanbul Dünya Kupası Elemeleri İsveç 1-2

 01.09.2001  Bratislava Dünya Kupası Elemeleri Slovakya 1-0

 15.08.2001  Oslo Özel Norveç 1-1

 06.06.2001  Bursa Dünya Kupası Elemeleri Makedonya 3-3

 02.06.2001  İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Azerbaycan 3-0

 25.04.2001  Gaziantep Özel Arnavutluk 0-2

 28.03.2001  Üsküp Dünya Kupası Elemeleri Makedonya 2-1

 24.03.2001  İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Slovakya 1-1

 28.02.2001  Amsterdam Özel Hollanda 0-0

 15.11.2000  İstanbul Özel Fransa 0-4

 11.10.2000  Bakü  Dünya Kupası Elemeleri Azerbaycan 1-0

 07.10.2000  Göteborg Dünya Kupası Elemeleri İsveç 1-1

 02.09.2000   İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Moldova 2-0

 16.08.2000  Saraybosna Özel Bosna Hersek 0-2

Not: Skorlarda ilk takım Türkiye olarak alınmıştır.  

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER