Kot pantolonlu minik pehlivanın hayali yarım kaldı

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde yarışmak isteyen Ömer Bilen, antrenman sırasında ayağının burkulması sonrası İstanbul'a döndü. Ömer'in çağrısı üzerine Edirne Valisi Özdemir, minik güreşçiye kispet hediye edecek

Kot pantolonlu minik pehlivanın hayali yarım kaldı

EDİRNE (AA) - Maddi imkansızlık nedeniyle kot pantolonuyla çıkan minik pehlivan Ömer Bilen'in kispet çağrısına duyarsız kalmayan Edirne Valisi Günay Özdemir, güreşçiye kispet armağan edecek.

Güreş sevdalısı minik pehlivan Ömer, geçen ay Kırklareli'nin Büyükmandıra beldesinde düzenlenen Kavasoğlu ve Şamdancıbaşı İbrahim Yağlı Güreşleri'ne kot pantolonuyla çıktığında dikkatleri üzerine çekmişti.

Ömer Bilen'in, Anadolu Ajansı aracılığıyla Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne kispetle çıkmak istediğini duyurması üzerine Edirne Valisi Günay Özdemir, minik pehlivanın kispetini hazırlattı.

Ancak, minik güreşçinin, dün geldiği Edirne'de arkadaşlarıyla yaptığı antrenman sırasında ayağının burkulması sonrası İstanbul'a döndüğü öğrenildi.

Vali Özdemir, Ömer'in kispetini Şişli Güreş Kulübü Başkanı Muharrem Şimşek aracılığıyla gönderecek.

Bu arada, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın kızı Eylem Gürkan da Ömer için hazırlattığı kispeti kargo aracılığıyla ulaştıracak.

- Kürsüye kot pantolonuyla çıkmıştı

Minik pehlivan, geçen ay Kırklareli'nin Büyükmandıra beldesinde düzenlenen Kavasoğlu ve Şamdancıbaşı İbrahim Yağlı Güreşleri'ne kot pantolonuyla çıktığında dikkatleri çekmişti.

Antrenör Muharrem Şimşek'in gözetiminde 5 aylık çalışmayla ilk kez katıldığı yağlı güreş müsabakasında minik 1 boyda güreşen Bilen, birincilik için kol bağladığı rakibine yenilerek kategorisinde ikinci olmuştu.

Ömer Bilen, kürsüye de kot pantolonuyla çıkmıştı.

Ömer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güreşmeyi çok sevdiğini ve bu sporu yapmaya devam edeceğini dile getirmiş, ailesinin maddi imkansızlık nedeniyle kispet alamadığını, bu yüzden kotla güreştiğini söylemişti.

Minik pehlivan en büyük hayalinin bugün başlayan 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde kispetle güreşmek olduğunu ifade etmişti.

AA

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 18:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER