Belhanda, Sneijder'in Şu An Aldığı Maaşın Tam 3 Katını Alacak

Galatasaray'dan Nice'e transfer olan Sneijder, brüt olarak sadece 900 bin Euro maaş alacak. Galatasaray'ın yeni transferi Belhanda ise, Sneijder'in tam 3 katı maaş alacak.

Belhanda, Sneijder'in Şu An Aldığı Maaşın Tam 3 Katını Alacak

Türk kulüpleri ile masaya oturmaya gelince bitmek tükenmek bilmeyen talepte bulunan yıldızların, Avrupa'da çok düşük bedellere oynayabildiği Sneijder transferiyle yine tescillendi.

SADECE 900 BİN EURO ALACAK

Galatasaray ile yolları olaylı bir şekilde ayrılan Wesley Sneijder'in Fransız ekibi Nice ile yaptığı anlaşma, 1 milyon 800 bin Euro... Ancak bu ücretin brüt olduğu, vergilerin çıkması sonrasında eline sadece 900 bin Euro geçeceği ortaya çıktı.

Sarı-kırmızılı kulüpten senelik garanti ücret olarak 4.5 milyon Euro alan Sneijder'in Fransız temsilcisine bunun 5'te 1'i rakamına imza atması, ülkemizdeki ücretlerin ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

YENİ TRANSFER BELHANDA 2 MİLYON 847 BİN EURO ALACAK

Sneijder'in gidişinin ardından yeni 10 numara transferi için kolları sıvayan yönetim, Dinamo Kiev'den Belhanda'yı transfer etmişti. Belhanda'nın ise vergiler çıkarıldığında Galatasaray'dan 2 milyon 847 bin Euro alacak olması kafaları karıştırdı. Zira şu maaşlarla, Sneijder'den tam 3 kat fazla maaş alacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER