Soylu: Milletin birliği ve beraberliği üzerine oynadılar

İçişleri Bakanı Soylu, "Bu milletin değerlerine yönelik birçok provokasyonu ortaya koydular. Milletin değerleri, birliği ve beraberliği üzerine oynadılar." dedi.

Soylu: Milletin birliği ve beraberliği üzerine oynadılar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bursa'nın Nilüfer ilçesinde gençlerle bir restoranda bir araya geldi. Soylu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'deki mevcut sistemin bugüne kadar yapılması gerekenlere engel olduğunu vurguladı.

Soylu, milletin birlik ve beraberliğini bozmak için çok büyük sıkıntılar yaşatıldığını ifade ederek, şunları dile getirdi:

"Bu milletin değerlerine yönelik birçok provokasyonu ortaya koydular. Milletin birlik ve beraberlik içerisinde olmasının, bu coğrafyanın ve Anadolu'nun ayağa kalkmasının engellenmesi için her türlü oyunu, senaryoyu ortaya koydular. Milletin değerleri, birliği ve beraberliği üzerine oynadılar ve bu coğrafyaya hem etrafındaki coğrafyaya hem de dünyaya kendi sözünü söylemesine engel olmaya çalıştılar. Bu millet bunu uzun yıllardan beri yaşıyor."

Milletin hep terbiye edilmeye çalışıldığını belirten Soylu, bunun bazen terörizm, anarşizm, bazen enflasyon, bazen medya patronlarının ortaya koyduğu başlıklar, bazen uluslararası sermaye ve uluslararası kuruluşlarla yapıldığını anlattı.

"Bu sistem darbe üreten bir sistem"

Soylu, mevcut sistemin darbe üreten bir sistem olduğuna değinerek, "Bu sistem darbe üreten bir sistem oldu, bu sistem devletle millet arasında köprü olan siyaseti itibarsızlaştırmak ve ortadan kaldırmak üzere kurulan bir sistem oldu. Bu sistem geleceği düşünen vizyon ortaya koyan insanları tasfiye etmek üzerine bir sistem oldu. Yine bu sistem bu ülkenin yarınlarına yönelik bir iddiayı taşımak isteyenlere 'Siz anlamazsınız.' diyen bir anlayışın adı olarak sürekli olarak kendisini yeniledi ve güçlendirdi." diye konuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER