Sinan Ateş: Bizim milliyetçiliğimiz ırkçılığı reddeder

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, Muş Ülkü Ocakları tarafından tertip edilen “Ülkede Dirlik, Ülküde Birlik Gecesi” için Muş'a gitti. Muş programı kapsamında MHP Muş İl Başkanlığını ve Muş Ülkü Ocaklarını ziyaret etti. Muşlu vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda ünlü sanatçılar Ali Kınık ve Alperen Kekilli sahne aldı. Muş Ülkü Ocaklarının düzenlediği Genel Başkan Sinan Ateş de bir konuşma yaptı.

Sinan Ateş: Bizim milliyetçiliğimiz ırkçılığı reddeder

Malazgirt Zaferi; İstanbul’un fethinin mutlak bir habercisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin muhkem bir harcıdır.

Genel Başkan Sinan Ateş konuşmasına Muş ilinde olmaktan ve Muşlu vatandaşlarla buluşmaktan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti. "Türk-İslam medeniyetinin kadim şehirlerinden, Türk milletinin Anadolu’daki asırlar süren kutlu yürüyüşünün ve yükselişinin başladığı topraklarda, bu mübarek coğrafyada bulunmaktan, bu güzide topluluğa hitap etmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum."

Konuşmasının devamında Sinan Ateş," Allah yolunda şehadeti de, muzaffer olmayı da bir saadet kabul eden Sultan Alparslan’ın Malazgirt Zaferi; İstanbul’un fethinin mutlak bir habercisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin muhkem bir harcıdır.

Bu zafer ile Anadolu vatan olmuş, bu topraklara hâkim olan Bizans-Grek-Ortodoks zihniyeti yerini Türk-İslam kültürünün azamet ve ahlakına bırakmıştır. Daha sonra cedlerimiz Anadolu’yu merkezine alan şuurlu bir heyecan ve atılganlıkla Türk’ün adalet anlayışını, cesaret ve mertliği ta Viyana’ya kadar gururla taşımış, nihai olarak Türk milletinin adını ve şanını cihana duyurmuştur.

Bugün burada, bu salonda, Türklüğe Anadolu’nun kapılarını açan ve bu toprakları vatanlaştıran Sultan Alparslan’dan, Anadolu’yu kızıl emperyalistlere peşkeş çekmek isteyenlere karşı muhafaza ve müdafaa eden Başbuğ Alparslan’dan miras bir ruh görüyorum." dedi.

BİZİM MİLLİYETÇİLİĞİMİZ IRKÇILIĞI REDDEDER

Türk Milliyetçiliğini milli kimlik ve kültürü merkeze alan, insan olmaktan kaynaklı hak ve hukuka riayet eden bir milliyetçilik olarak tanımlayan Genel Başkan Ateş

“Milliyetçiliğimiz; millî kimlik ve kültürü merkeze alan, insan olmaktan kaynaklı hak ve hukuka riayet eden bir muhteviyatı haizdir.

Türk milletine aidiyeti gururla taşıyan, Türk milletinin bir ferdi olmayı şerefle sahiplenen her kardeşimizi kucaklarız.

Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi “Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek bilek tek yüreğiz. Biz Türkiye'yiz."

Ancak bu vatana, bayrağa ve devlete ihanet edenler bilsinler ki vatanımızın sınırları ve millî kimliğimiz ile ilgili son sözümüzü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Millî Mücadele’de söylemiştir.”  Dedi.

Program Genel Başkan Sinan Ateş’in konuşmasının ardından Ali Kınık ve Alperen Kekilli’nin sahne almasıyla devam etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER