Müezzinoğlu: Yetkiyi millet verir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bugün 2002 yılının sağlık hizmeti sunumunda tek bir CHP'linin 'ah keşke o eski günler olsa' dediğini duyamazsınız. Buna Sayın Kılıçdaroğlu da dahil." dedi.

Müezzinoğlu: Yetkiyi millet verir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bugün 2002 yılının sağlık hizmeti sunumunda tek bir CHP'linin 'ah keşke o eski günler olsa' dediğini duyamazsınız. Buna Sayın Kılıçdaroğlu da dahil." dedi.

Müezzinoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu'nda "Sağlık Sektörü Temsilcileriyle Buluşma" toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'yi kurarken sermaye, medya ve güç odaklarına değil, millete inanıp güvendiğini belirtti.

Millet dışında hiçbir güç odağına sırtlarını yaslamadıklarını ve hiçbir güç odağından korkmadıklarını anlatan Müezzinoğlu, bütün olumsuz tablolara rağmen milletin vicdanı, sağduyusu ve ferasetinin "muhtar bile olamazsın" denilen Recep Tayyip Erdoğan'ı bugün cumhurun başkanı yaptığını kaydetti.

AK Parti iktidarları öncesindeki sağlık sistemini eleştiren Müezzinoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bugün sağlık alanında 14 yıl öncesini düşünmek isteyen tek bir CHP'liyi bulamazsınız. Bakın AK Parti'yi demiyorum. Bugün 2002 yılının sağlık hizmeti sunumunda tek bir CHP'linin 'ah keşke o eski günler olsa' dediğini duyamazsınız. Buna Sayın Kılıçdaroğlu da dahil. SGK Genel Müdürlüğü yaptığı günleri bugün arzu eden bir Kılıçdaroğlu bulamazsınız. Bütün buna rağmen eski Türkiye'yi isteyenler, eski Türkiye'nin yeniden geri gelmesi için her türlü fırsatı denediler mi, her türlü ahlak dışı, hukuk dışı, vicdan dışı denemeleri yaptılar mı, yaptılar."

- "Yetkiyi millet verir"

Milletin yetki verdiğinin işini adam gibi yapıyorsa devam edeceğini belirten Bakan Müezzinoğlu, "Yapamıyorsa da gidecek. Bugün Türkiye'nin büyümesinden, Türkiye'nin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında bulunmasından rahatsız oluyorsa Almanya, varsın rahatsız olsun. AB, Türkiye'nin dünyanın ilk 10 ekonomisi olmasından rahatsız oluyorsa varsın rahatsız olsun. Ama biz kendi mücadelemizi kendimiz verir, kendi potansiyelimizle o yarışta mutlaka başarılara imza atarız." diye konuştu.

Terör örgütü PKK'nın "bayraklarıyla", cumhurun başkanının şakağına tabanca dayayan pankartlarla, güven içerisinde Avrupa'da gösteri yapabildiğine işaret eden Müezzinoğlu, "Bir taraftan Türkiye'ye tuzak kuruyorlar. Diğer taraftan her türlü insanlık dışı, hukuk dışı, demokrasi dışı uygulamaları yapıyorlar ve Türkiye istiyorlar ki eski Türkiye olsun." dedi.

18 yaşındakilere seçilme hakkı verileceğini vurgulayan Müezzinoğlu, "Daha çoluk çocuksun' diyen bir anlayışla çocuklarımızın özgüvenine destek olmazsak önce kendi çocuğumuza, sonra da bu ülkenin geleceğine yazık ederiz." ifadesini kullandı.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, bir eczacının muayene ücretleri ilgili bir düzenleme yapılıp yapılmayacağını sorması üzerine, şu yanıtı verdi:

"Müsteşar yardımcımızın başkanlığında bir heyet kuruldu. Reçete şebekesiyle ilgili pilot araştırma ve incelemeyi de oluşturuyoruz. Bu önümüzdeki 10-15 gün içerisinde bütün bu konuları masada karşılıklı değerlendirerek çözeceğiz." 

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER