MHP’li Yönter’den, Soylu’ya “Ek Gösterge” Mektubu

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi YÖNTER İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’ya mektup yazarak Uzman Jandarmaların ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesini istedi.

MHP’li Yönter’den, Soylu’ya “Ek Gösterge” Mektubu

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi YÖNTER İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’ya mektup yazdı. Uzman Jandarmaların okullarında geçen sürelerin fiili hizmetten sayılması ve ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi gerektiğini kaydeden YÖNTER, “Tarafıma çok sayıda talep ve şikâyet ulaştı. Vatan savunması ve terörle mücadelede yıllardır kahramanca görev yapan Uzman Jandarmalarımızın sorunları artık çözülmelidir. Bu talepler sadece bana değil tüm siyasi partilere de gidiyor” dedi.

“3600 EK GÖSTERGE TALEBİ”

YÖNTER mektubunda;

“Uzman Jandarmalarımız halen çeşitli kademelerde komutanlık yapmakta ve 2013 yılı itibariyle de okullarının kapatılması, kadrolarını kaldırmaya yönelik düzenlemelerle birlikte astsubay kadro ve görev yerlerinde görevlendirilmektedirler. Astsubay kadrolarında çalıştırılmalarına rağmen Uzman Jandarmalarımız kadrolarına göre değil rütbelerine göre özlük haklarından faydalandırılmaktadır. Aldıkları eğitim, halen yaptıkları iş bakımından astsubay kadro ve görev yerlerinde çalıştırılan Uzman Jandarmalarımız özlük haklarının da yaptıkları iş bakımından eşitlenmesini ve astsubaylara uygulanan 3600 ek göstergenin kendilerine de uygulanmasını talep etmektedirler. Tarafıma ulaşan çok sayıda talep ve şikayet nedeniyle vatan savunması ve terörle mücadelede yıllardır kahramanca görev yapan Uzman Jandarmalarımızın sorunlarının çözülmesine yönelik çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER