MHP’li Yalçın’dan AKP’li Ömer Çelik’in açıklamalarına tepki

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Sayın Ömer Çelik'in açıklamalarını dikkate alacak olursak yerel seçimlerle ilgili ittifak görüşmelerinin sağlıklı zeminde ilerlemeyeceği anlaşılmaktadır" dedi.

MHP’li Yalçın’dan AKP’li Ömer Çelik’in açıklamalarına tepki

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Sayın Çelik’in beyanlarına bakıldığında; Sayın Genel Başkanımızın Cumhur İttifakı çerçevesinde yerel seçimlerle ilgili ortaya koymak istediği stratejinin algılanmadığı, doğru anlaşılmadığı ortaya çıkmaktadır.

Sayın Genel Başkanımızın “İstanbul’dan aday göstermiyoruz.” şeklindeki beyanının bir zafiyet olarak anlaşılması yanlıştır.

Ak Parti Sözcüsü Sayın Çelik’in, mesele enine boyuna taraflarca teati edilmeden, masaya yatırılmadan çıkış yapması hangi akla hizmet etmektedir?

Sayın Ömer Çelik’in açıklamalarını dikkate alacak olursak yerel seçimlerle ilgili ittifak görüşmelerinin sağlıklı zeminde ilerlemeyeceği anlaşılmaktadır” sözlerine yer verdi.

Semih Yalçın’ın açıklaması şu şekilde:

Bilindiği gibi MHP ile Ak Parti arasında 15 Temmuz sonrasındaki millî mutabakat zemini doğrultusunda oluşan Cumhur İttifakı resmiyete dökülmüş ve neticede iki parti, 24 Haziran’da ittifak çerçevesinde seçimlere girmişlerdir.

Bu isabetli ve olumlu ittifakın bir sonucu olarak gerek Cumhurbaşkanlığı Seçiminde gerekse Genel Seçimlerde tarihî bir başarı kazanılmış ve hem MHP, hem de Ak Parti seçimlerden istediğini almıştır.

Böylece Cumhur İttifakından rahatsız olan çevrelerin hesapları boşa çıkarılmış, Türkiye’nin geleceğini karartmaya yönelik kirli tezgâhlar da bozulmuştur.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli; 24 Haziran Seçimlerinden bir süre sonra çeşitli vesilelerle yaptığı açıklamada, yerel seçimlerde de mahallî dinamiklere zarar vermeyecek bir ittifakın düşünülebileceğini belirtmiştir.

Sayın Genel Başkanımızın açıklamaları üzerine Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan da olumlu değerlendirmeler gelmiş, MHP ve Ak Parti arasında yerel seçimlerde sınırlı ve makul bir ittifak zemini hazırlanması yolunda görüşmelere başlanması için fikrî mutabakat oluşmuştur.

Daha sonra Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli; basın mensuplarıyla yaptığı sohbet sırasında, İstanbul’dan aday göstermeyeceklerini, bununla birlikte mevcut belediyelere yeniden talip olduklarını i​fade etmiştir.

MHP Lideri Sayın Bahçeli’nin bu son açıklamalarından sonra dün kameralar karşısına geçen Ak Parti Sözcüsü Sayın Ömer Çelik, Cumhur İttifakının geleceği açısından iki düşündürücü hususun altını çizmiş bulunmaktadır.

Birincisi Sayın Çelik, partimizin af yasası teklifi konusunda açıkça “MHP ile aynı yerde durmadığımız ortadadır.” diyerek şimdiden niyet beyanında bulunmuştur.

İkincisi de yerel seçimlerle ilgili muhtemel ittifak konusunda, “Ak Parti her yerde seçimlere girecektir.

Her ilçede aday çıkaracak şekilde partimiz çalışmalarını yürütüyor. AK Partinin bir yerde seçime girmemesi söz konusu değil.” şeklinde ifadeler kullanmıştır.

Sayın Çelik’in beyanlarına bakıldığında; Sayın Genel Başkanımızın Cumhur İttifakı çerçevesinde yerel seçimlerle ilgili ortaya koymak istediği stratejinin algılanmadığı, doğru anlaşılmadığı ortaya çıkmaktadır.

Sayın Genel Başkanımızın “İstanbul’dan aday göstermiyoruz.” şeklindeki beyanının bir zafiyet olarak anlaşılması yanlıştır.

Ak Parti Sözcüsü Sayın Çelik’in, mesele enine boyuna taraflarca teati edilmeden, masaya yatırılmadan çıkış yapması hangi akla hizmet etmektedir?

Sayın Ömer Çelik’in açıklamalarını dikkate alacak olursak yerel seçimlerle ilgili ittifak görüşmelerinin sağlıklı zeminde ilerlemeyeceği anlaşılmaktadır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER