MHP’li Akçay: Seçim Öncesi Milletvekili Borsası Kuranlar Kirli Geçmişlerine Baksınlar

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye saygı ve nezaket gösterdiği için lince tabi tutulan Milletvekili Hayati Arkaz’ın MHP’ye katılmasıyla ilgili İP’li sözcülerin yaptığı açıklamalara cevap verdi.

MHP’li Akçay: Seçim Öncesi Milletvekili Borsası Kuranlar Kirli  Geçmişlerine Baksınlar

MHP’li Akçay “Kendileri CHP den 15 milletvekili transfer ederek “milletvekili kiralama” ve “hülle” gibi abudik gubidik işler çevirenlerin, saygı ve nezaket davranışına dahi tahammül edemeyenlerin transferden, siyasi etikten, Stockholm sendromundan bahsetmesi gülünçtür. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.” dedi.

Yaptığı açıklamada bazı kişilerin MHP kompleksiyle saçmaladığını ifade eden MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay “24 Haziran Seçimleri öncesinde “Milletvekili Borsası” kuranlar, başka partilerden imza, salon ve seyirci desteği alanlar, itibarsız geçmişlerini bir çırpıda unutuverenler bugün “milletvekili transferi” gibi, “ilkeli olmak” gibi “siyasi ahlak” gibi kavramları kullanarak partimizi ve sayın genel başkanımızı hedef alanlar tutarsız açıklamalarla itibar arayışına girmişlerdir. Bu kişiler saçmalamakta özgürdürler, ancak MHP’ye dil uzatmalarına müsaade etmeyiz..” Dedi.

“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz”

Parti parti gezip eski yerlerinde itibar bulamayanlar başka kapılar bulup kapılanıldıklarında eski ait olduğu çevrelere saldırarak, hakaret ederek tatmin olmaya çalışmaktadırlar. Bu arkadaşların durumu bundan ibarettir. Bu kişilerin her fırsatta MHP’ye saldırmalarının altında aslında çok açık bir gerçek daha yatmaktadır. CHP’yle kolkola yürüyüp HDP’yle kucaklaşanların MHP’ye husumet beslemeleri tam anlamıyla dönek Ortodoks refleksiyle hareket ettiklerini gösteren acınası bir durumdur. Onların hikayesi klasik bir dönek Ortodoks hikayesidir. İP’in grup başkanvekilinin ve genel başkan yardımcısının yaptıkları çiğ açıklamalar ancak bu şekilde izah edilebilir. Parti parti gezenlerin, milletvekili borsası açanların, “transfer” gibi bir suçlamayla partimize ve liderimize söz söylemeleri ise ironiktir, şecaat arzetmektir.

CHP den 15 milletvekili transfer ederek milletvekili kiralayanların transferden, siyasi etikten, Stockholm sendromundan bahsetmesi gülünçtür. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.“

“İP’li sözcüler Londra Sendromu yaşıyor”

Akçay İP’in CHP ile girdiği şer ittifakını yeniden gündeme getirerek, İP sözcülerinin “Londra Sendromu” yaşadığını ifade etti. Akçay açıklamasında “ Seçimlere girebilmek ve siyasi nüfuz elde etmek için her türlü taklayı atarak itibarları yerle bir olanların, 15 milletvekili ödünç alanların seçimlerden sonra “CHP yüzünden az oy aldık CHP ile ittifak yapmamalıydık” diyenlerin içinde bulunduğu ruh hali yaşadıkları “Londra Sendromu” nun bir göstergesidir. Onlar bu sendromla yaşamaya mahkum oldukları için bu travmalarının üzerini örtme peşindedirler.” Dedi.

“Kendi gözlerindeki merteği göremeyecek kadar körleşmişler”

İP sözcülerinin partilerinin kirli geçmişinden bihabermiş gibi konuştuklarını söyleyerek, “MHP’yi itham edenler aynaya bakmalıdır” dedi. Akçay konuşmasında “İadeli taahhütlü transfer yapanların kendi gözlerindeki merteği görmeyecek kadar körleşmiş olanların hezeyanlarını ibretle izliyoruz. MHP’yi “ilkesizlikle” itham etme cüretini gösteren grup başkanvekili İP’e son anda tutunarak transfer olanlardan biri olduğu için partisinin kirli geçmişi ve “milletvekili transferi” konusunda ne kadar maharetli olduğundan bihaber olabilir (!) Abudik gubidik işlerin mümessili olan bu siyasi partinin sözcüsüne tavsiyem, Güneş Motel olayına rahmet okutan 15 kiralık CHP’li milletvekilinin kendi Genel Sekreterlerinin imzasıyla nasıl transfer edildiğini dört ay önceki yayınlara bakıp öğrenebilir, eğer bunu yapamıyorsa Yüksek Seçim Kurulu’nun resmi belgelerine müracaat edebilir. “ dedi.

Açıklamasının sonunda Türk milleti kavramına parti programında, seçim beyannamelerinde yer vermeyen İP sözcülerinin “Türk Devlet Geleneği”nden bahsetmelerinin abesle iştigal olduğunu ifade eden Akçay “ Parti Programlarında, seçim beyannamelerinde “Türk” kavramına ve milliyetçiliğe yer vermeyenler, resmi belgelerinde “Türk”ün esamesi okunmayanlar, Türk Devletine kast eden terör örgütünün uzantılarını “Kürtlerin siyasi temsilcisi” olarak niteleyenler, Demirtaş’ı kurtarma kampanyasına katılanlar, Türk Devletini yok etmek isteyen, dirliğine birliğine dinamit koyan FETÖ’ye karşı mücadele edenleri paravan olarak kullanıp dolgu malzemesi yapıp bir kenara atanlar Türk Devlet Geleneği kavramını ağızlarına alırken destur alıp bin düşünüp bir konuşmalıdırlar” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER