MHP’li Akçay: “CHP Seçim Yenilgilerinin Hazımsızlığıyla Vatandaşlarımızı Sokağa Dökmeye Çalışıyor”

MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun işçileri sokağa çağıran sözlerine tepki gösterdi. Akçay “Kılıçdaroğlu’nun açıklaması vahim ve talihsiz bir açıklamadır. CHP seçim yenilgilerinin hazımsızlığıyla kendi demokratik pozisyonundan uzaklaşarak vatandaşlarımızı sokağa dökmek ve buradan siyasi bir rant devşirmek peşindedir” dedi.

MHP’li Akçay: “CHP Seçim Yenilgilerinin Hazımsızlığıyla Vatandaşlarımızı Sokağa Dökmeye Çalışıyor”

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun işçileri sokağa çağıran açıklamasına tepki gösterdi. Katıldığı bir televizyon programında konuya ilişkin soruya cevap veren Akçay “Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması son derece sorumsuz, hiçbir siyasetçiye yakışmayacak bir açıklamadır. Kılıçdaroğlu bu açıklamasının nereye varacağını bilerek konuşuyorsa ihanet, eğer bunu bilmiyorsa gaflet içindedir! Her halükarda Kılıçdaroğlu bir beka sorunu haline gelmiştir” dedi.

“Paris’e kurs almaya mı gittiler?”

CHP’nin Paris’te sarı yelekliler eylemlerine eski bir milletvekili görevlendirdiğine dikkat çeken Akçay açıklamasına şöyle devam etti: “. Paris’te Sokak gösterileri başladı. CHP parti okulundan bazı eski milletvekillerini hemen Paris’te görevlendirmiş. Paris olaylarını yerinde görmek ve herhalde biraz da kurs almaya gittiler. CHP lideri 1 yıl önce de ‘ben militan partili istiyorum’ demişti. CHP sandıktan alacağı oya değil sokaklardan kaosla siyasi başarı peşinde. CHP’yi ve Kılıçdaroğlu’nu bu tutumdan vazgeçmeye çağırıyoruz. Milli iradeden alacakları oy ve yetkiyle değil de sokakları harekete geçirerek bir siyaset uygulamaya çalışıyorlar. Bu tutum Türkiye’nin aleyhinedir, sorumsuzluktur. Demokrasi dışı arayışa girenler, sandıktan değil sokaktan medet umanlar 31 Mart akşamı milletimizin ağır tokadını yiyecektir.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER