MHP'nin yeni grup başkanvekili Muhammed Levent Bülbül

MHP'de grup başkanvekilliğine Erhan Usta'nın görevden alınmasının ardından Sakarya milletvekili Muhammet Levent Bülbül getirildi.

MHP'nin yeni grup başkanvekili Muhammed Levent Bülbül

MHP'de boş olan grup başkanvekilliği için kapalı grup toplantısında seçim yapıldı. Seçim sonrasında Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül grup başkanvekili seçildi.

Geçtiğimiz günlerde Samsun milletvekili Erhan Usta'dan boşalan göreve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül grup başkanvekili seçilmiş oldu

Muhammet Levent Bülbül kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisinin Sakarya bölgesinde ilk sıradan aday olan Muhammet Levent Bülbül, partinin 27. dönem Sakarya milletvekili olarak TBMM'deki yerini aldı. 1980'de Hendek'te dünyaya gelen Levent Bülbül, 2001'de Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2002'den beri Sakarya Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık mesleğini icra ediyor.

Muhammet Levent Bülbül, 2013'ün Şubat ayında MHP Genel Merkezi tarafından Sakarya İl Başkanlığı görevine atandı. Bu yıl 24 Haziran seçimlerinde milletvekiliğine aday olabilmek için görevinden istifa etti. Bülbül'ün İngilizceye iyi derecede hakim olduğu biliniyor. 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 15:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER