07 Ağustos 2017 Pazartesi 18:41
MHP'li Yurdakul: Hayvana Eziyet, En Ağır Biçimde Cezalandırılmalıdır

MHP MYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, Antalya'da bir vatandaşın bir köpeği arabayla ezerek öldürmesi üzerine bir basın açıklaması yaptı.

HAYVANA EZİYET, EN AĞIR BİÇİMDE CEZALANDIRILMALIDIR

            Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, yaptığı basın açıklamasıyla, arabasını köpeklerin üzerine kasten süren ve bir köpeğin ölümüne neden olan kişinin, bu hareketiyle vicdanları yaralamanın da ötesinde Türk Milletini derinden etkilediğini ifade ederek, “Bu vicdansızlıktır, korunmasız ve garip bir köpeğe bu eziyeti reva gören bir kişi başka insanlara neler yapmaz. Ben şahsen korunmasız bir canlıya böyle bir muamelede bulunan kimselerin sadece hayvanlara değil, tüm canlılara karşı kabul edilemez davranışlar sergileyebileceğini düşünüyorum. Savunmasız ve suçsuz hayvanların bu şekilde katledilmesi hukuken ve fiilen kabul edilemez” dedi.

HAYVANLARI SAHİPSİZ BIRAKMAYALIM

            MHP'li Yurdakul; “Allah'ın bize emaneti olan canlıların türlü eziyete maruz kalmaları ve kasten öldürülmelerinin Adalet Sistemimizde bir karşılığı yok. Bu suçu işleyenler basit para cezalarıyla veya hiçbir ceza ödemeden kolayca sıyrılabiliyorlar. Ancak Türk Toplumu artık bu vicdansızlığa kayıtsız değil. Milleti infiale uğratan hayvan eziyetlerine son vermek için derhal caydırıcı cezalar getirilmelidir. Cani zihniyetli ve sapıkça davranışlarda bulunan kimselerin hayvanlara verdiği zararlara kayıtsız kaldığımız sürece bu suçlara toplum olarak hepimiz ortak olmuş oluruz. Kimse bu suça ortak olmak istemez ve inanıyorum ki Türk Milletinin tamamı da benim gibi düşünüyor” dedi.

SADECE KABAHATLER KANUNU YETMİYOR

            Yurdakul; “Milliyetçi Hareket Partisi olarak, hayvan haklarıyla ve hayvanların yaşam koşullarının iyileştirilmesiyle ilgili verdiğimiz önergeler bir an önce meclisimizde görüşülmelidir. İçimizdeki bir kaç kötü niyetli insana suçlarının cezasını ödetmek Türk Hukuk Sisteminin boynunun borcudur. Bunu adalet sistemimizi iyileştirerek sağlayabiliriz. Her canlı adaleti hak ediyor. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak hayvanlara zarar veren, eziyet eden ya da hayvanlara tecavüz edenlerin ağır bir şekilde cezalandırılmasından yanayız. Bu suçların karşılığı kesinlikle idari para cezası değildir ve ağırlaştırılmalıdır. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu başta olmak üzere yapılacak değişikliklerle Allah'ın yarattığı bu canlıları korumalı, insanlarla iç içe yaşayan tüm hayvanlara şefkat dolu yaşam alanları sağlamalıyız” dedi.

Son Güncelleme: 08.08.2017 16:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol