MHP'li Yönter'den, Hulusi Akar’a “Kadro” Mektubu

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi YÖNTER Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR’a mektup yazarak Uzman Çavuşların kadro sorunun çözülmesini istedi.

MHP'li Yönter'den, Hulusi Akar’a “Kadro” Mektubu

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi YÖNTER Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR’a mektup yazdı. Zeytin Dalı Harekatı’nda aktif rol alan ve 52 şehitten, 33’ünün Uzman Çavuş olduğunu kaydeden YÖNTER, ““Uzman erbaşlarımız, vatan müdafaası ve terörle mücadelede gelecek kaygısı olmadan görev yapmak istiyor. Sözleşmeli olarak görev yapan Uzman Erbaşlar, kadrolu personel ile aynı şartlarda, aynı yerlerde görev yapmaktadır. Şartlar ve imkânları aynı olmasına rağmen, görevde kalma, görevine devam etme imkân ve şartları farklılık arz eden sözleşmeli personelin aleyhine olan bu durumun bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir” ifadesini kullandı.

“EN VERİMLİ DÖNEMLERİNDE…”

Vatan savunması ve terörle mücadelede en ön safta, etkin görev alan, profesyonellik ve tecrübe gerektiren konularda eğitimli ve deneyimli olan uzman erbaşların sözleşmeli olmanın dezavantajı ile en verimli dönemlerinde görevlerinden ayrılmak zorunda kaldıklarını hatırlatan YÖNTER, “Uzman Erbaşlarımızın daimî kadroya alınmaları elzemdir ve milli bir ihtiyaçtır. Türkiye Cumhuriyeti bu kardeşlerimize sahip çıkacak kadar büyük ve güçlü bir devlettir. Kısa sürede taleplerinin karşılanacağına inancım tamdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 16:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER