MHP'li Özdemir Kayseri'de yapılan karayolu ve demiryolu yatırımlarının tutarını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri milletvekili, TBMM Dışişleri Komisyon Üyesi İsmail Özdemir, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş ile birlikte 2018'den bu yana biten yahut yıl sonunda (2020) bitecek olan Kayseri veya sınırlarında kalan karayolu ve demiryolu yatırımlarının tutarını açıkladı.

MHP'li Özdemir Kayseri'de yapılan karayolu ve demiryolu yatırımlarının tutarını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri milletvekili, İsmail Özdemir'in açıklamaları şu şekilde;

''Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişimizle birlikte, 7 Temmuz 2018’den bu yana biten yahut yıl sonunda (2020) bitecek olan, Kayseri’de yapılan veya belirli kısmı ilimiz sınırlarında kalan karayolu yatırımlarının toplam tutarı 1 milyar 813 milyon 747 bin Türk Lirası’dır.

Aynı dönemde ve yine aynı kapsamda Kayseri’de gerçekleştirilen demiryolları yatırımlarının toplam tutarı ise 1 milyar 746 milyon 691 bin Türk Lirasına ulaşmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişimizle birlikte, aradan geçen iki yıllık zaman zarfında ilimize yapılan kara ve demiryolu yatırımları sebebiyle başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükümet yetkililerimize ve emeği geçenlere teşekkürlerimizi arz ederiz.

Hali hazırda şehrimizde devam eden ya da önümüzdeki dönemde planlanan yatırımlarla ilgili de, Türkiye’yi daha güçlü bir geleceğe taşıyacak olan Cumhur İttifakı’nın paydaşları olarak AK Partili milletvekilllerimizle sürekli temas halinde ve çalışma gayretindeyiz.

Amaç ve temennimiz; hemşerilerimizin beklentisi olan proje aşamasındaki tüm yatırımlarla ilgili çalışmaların da hız kazanarak şehrimize mümkün olan en kısa sürede kazandırılabilmesidir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak şehrimizi daha ileri seviyeye taşıma hedefi ile Cumhur İttifakı’nın ülkemize kazandırdığı değerleri koruma hassasiyetiyle ve Sayın Genel Başkanımızın emirleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.''

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER