MHP'li Erdem: CHP, HDP, PKK iş birliği ortaya çıktı

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Küçükçekmece Belediyesinin Atatürk Parkı’nda yer alan çemberin içerisindeki yıldız boyaması terör örgütü PKK ve marjinal sol örgütlerin simgesini andıran skandalı sonrası ve 2018 yılında yapılan semt konağına verilen Zahide Özay isminin değiştirilmesi sebebiyle de vatandaşların tepki gösterdiği Bu olaylarla ilgili İçişleri Bakanlığına ve Çevre Şehircilik Bakanlığına yazılı soru önergesi verdi.

MHP'li Erdem: CHP, HDP, PKK iş birliği ortaya çıktı

Küçükçekmece Belediyesinin İstasyon Mahallesindeki Atatürk Parkı’nda başlattığı yenileme çalışması 10 kasım da tamamlanmış ve parkta yer alan çemberin içerisindeki yıldız boyaması terör örgütü PKK ve marjinal sol örgütlerin simgesini andırdığı görülmüş ve vatandaşlar tarafından tepki gösterilmişti. Olayın Basına düşmesiyle Tüm Türkiye bu olaya sessiz kalmayıp tepki göstermiş ve sorumlular hakkında gereğinin yapılmasını istemişti. Öte yandan Küçükçekmece’de 2018 yılında yapılan semt konağına verilen Zahide Özay isminin değiştirilmesi sebebiyle de vatandaşların tepki gösterdiği Bu olaylarla ilgili MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem İçişleri Bakanlığına ve Çevre Şehircilik Bakanlığına yazılı soru önergesi verdi.

Erdem önergesinde;
1-Küçükçekmece Belediyesi tarafından yenileme çalışması adı altında yapılan parkın evlatlarımıza algı oluşturacağını düşünüyor musunuz ? Düşünüyorsanız bu hususta nasıl bir önlem almayı planlıyorsunuz ?

2-Belediyelerin yapmış olduğu PKK ve PYD gibi terör örgütlerine ait sembolleri içeren çalışmalarını önlemek amacıyla denetim yapılmakta mıdır ? Yapılmakta ise ne sıklıkta yapılmakta ve nasıl yapılmaktadır ?

3-Yüzlerce şehit vermiş İlçemizin semtine verilmiş olan vatan, millet ve bayrak sevdalısı ZAHİDE ÖZAY isminin değiştirilerek Kadın Eşitlik Merkezi ismi verilmesi Küçükçekmece sakinlerinin isyanına sebep olmuştur. Bu hususta bakanlığınızca tasarrufunuz nedir ?
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, "Atatürk’ü seven hiç mi CHP’li kalmadı? Neredesiniz? Atatürk’e ve değerlerine saldırı geldiğinde cılız da olsa bir tepki gösterin" dedi.

PKK DESTEĞİNİ ALMANIN BEDELİ Mİ BU?

"Seçimlerde PKK’nın desteğini almanın bir bedeli olacaktı! Şimdi PKK bunu sizden tahsil ediyor CHP’li belediyeler! Küçükçekmece’deki parkın adı Atatürk Parkı, parkın içindeki semboller ise ülkemize ikinci Sevr'i dayatan emperyalizmin kölesi PKK’nın sembolleri.’’ şeklinde konuştu.

İŞ BİRLİĞİNİZ ORTAYA ÇIKTI

Kapı arkasındaki işbirliğiniz masum çocuklarımızı zehirlemek üzereyken bir kez daha açığa çıktı. Şimdi açıktan kahvaltı yapabilirsiniz saklanmayın. Atatürk’ü seven hiç mi CHP’li kalmadı? Neredesiniz? Atatürk’e ve değerlerine saldırı geldiğinde cılız da olsa bir tepki gösterin." ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER