MHP'li Akçay: İP kimliksiz bir kumpanyadır. İP maddenin gaz halidir

MHP Gruıp Başkanvekili Erkan Akçay: Ülkücü parti olmayacağız”” diyen, parti binalarında Alparslan Türkeş’in resimlerini yasaklayıp Ernest Renan milliyetçisiyiz diyenler, bozkurt işareti yapan çocuğun eline vuranlar bir de utanmadan ülkücülük taslamış!

MHP'li Akçay: İP kimliksiz bir kumpanyadır. İP maddenin gaz halidir

MHP Gruıp Başkanvekili Erkan Akçay İP sözcülerinin yaptığı açıklamalara Twitter adresi üzerinden cevap verdi.

Erkan Akçay'ın açıklamaları şu şekilde:

Beş parti gezdikten sonra Alparslan Türkeş’in partisini terk edip İP’i kuran, partisinin programında; Milliyetçiliğin “M” si, Ülkücülüğün “Ü”sü yazmayan, 51 yerde “Millet” deyip bir defa “Türk Milleti, Türk Milliyetçiliği” demeyenler milliyetçiyiz diye ortalıkta dolanıyor.

“Ülkücü parti olmayacağız”” diyen, parti binalarında Alparslan Türkeş’in resimlerini yasaklayıp Ernest Renan milliyetçisiyiz diyenler, bozkurt işareti yapan çocuğun eline vuranlar bir de utanmadan ülkücülük taslamış!

CHP’nin paçasına yapışıp HDP’ye yancılık yaparak zillete düşen “Yurtta Sulh” deyip 15 Temmuz sonrası başbakan olacağını söyleyen FETÖ muhibbi İP başkanı Meral Akşener “Türk milleti de, Türk milliyetçileri de rahat olsun, biz varız” demiş!

Sahtekarlığın, yalancılığın, samimiyetsizliğin böylesi görülmemiştir. Sadece MHP'ye düşman olan, PKK ve HDP aleyhine tek laf etmeyip onlara Kürt siyasi hareketi diyen, Demirtaş’ı hapisten çıkarma korosunun şefliğine soyunan bu siyasi madrabaza diyorum ki, Hadi ordan!

İP’in tek özelliği MHP’ye ve Liderimiz Devlet Bahçeli’ye düşman olmasıdır. Kuruluş amacı da budur. İP sözcüsü Lütfü Türkkan İpten bahsetmiş. İP partisi kurup da ip’ten bahsetmek çok komik! Bir de İP’in ucu nerde, kimde ona bakmalı!

Sırf MHP ile uğraşsın diye kurulan ve CHP’nin paçasına yapışan İP; HDP’ye yancılık yapmakta, FETÖ’nün yörüngesinde hareket etmektedir. İP kimliksiz bir kumpanyadır. İP maddenin gaz halidir.

Boşuna dememişler dönekler Ortodokstur diye. Dönekler bütün husumetlerini ayrıldıkları yere yöneltirler. Siyasi ilke ve erdemleri yoktur. Her kalıba girerler, her tarakta bezleri vardır.

Bir zamanlar CHP’yi HDP ile işbirliği yapmakla suçlayan İP sözcüsü şimdi kendi partisi FETÖ, PKK, HDP ve CHP ile işbirliği yaparken sessiz kalmaktadır.

Devlet FETÖ terör örgütüyle mücadele ederken “Bank Asya'da, mevduat hesabı açın.” şeklinde çağrı yapan, üniversitedeki ülkücülere ve polislere saldıran terör örgütü yandaşını hastanede ziyaret eden İP sözcüsü terör örgütü ile araya mesafe koymaktan bahsetmektedir.

Sen kalk ülkücü öğrencilere saldıranları ziyaret et, FETÖ bankası önünde hesap açma kuyruğuna gir, FETÖ elebaşısını eli ayağı öpülecek mertebede gör, sonrada mesafeden bahset. Sizin tek mesafeniz MHP ile.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 13:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER