MHP'li Akçay: İP Beştepe’den bakanlık dilenir hale geldi

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "İP’in Lütfü Türkkan isimli grup başkanvekili partisinin vizyonunu ortaya koyarak siyasi duruşlarını kendilerine verilecek koltuklarla belirlediklerini itiraf etti. 25 bin kişiyle Beştepe’ye yürüme iddiasıyla yola çıkan İP'liler Beştepe’den bakanlık dilenir hale geldiler" dedi.

MHP'li Akçay: İP Beştepe’den bakanlık dilenir hale geldi

"İP’in Lütfü Türkkan isimli grup başkanvekili partisinin vizyonunu ortaya koyarak siyasi duruşlarını kendilerine verilecek koltuklarla belirlediklerini itiraf etti.
Meclisteki koltuklarını ve sıfatlarını CHP’den kiraladıkları milletvekillerine borçlu olan çımacılar teknelerini aborda edecekleri iskele arıyorlar. Partileri broş atıyor, güverte su alıyor. Sizi gidi tramolacılar sizi!
25 bin kişiyle Beştepe’ye yürüme iddiasıyla yola çıkanlar Beştepe’den bakanlık dilenir hale geldiler!
Siyaseti, mevki ve koltuk sevdasıyla yapanlar bu koltukları kendilerine sunanların kollarında oyuncak olmaktan öteye gidemez. CHP yardımı ve HDP desteğiyle geldikleri meclisteki pozisyonlarına, söylemlerine bakarsanız hal-i pürmelallerini net şekilde görürsünüz.
Ülkemiz için fedakârlık yapmayı 5-6 bakanlık koltuğu şartına bağlayanların ülkemize sunacakları hiçbir katkı yoktur.
Partimiz için attıkları iftiralarla hem acıklı, hem de gülünç duruma düşüyorlar. MHP’nin ittifak masasına herhangi bir pazarlıkla oturmadığını yedi cihan öğrendi de bir bunlar bilemiyor!
İP için daha önceki açıklamalarımda “kuruluşunun tek amacının MHP’ye ve liderimiz Devlet Bahçeli’ye düşmanlık etmek” olan bu partinin “kimliksiz bir kumpanya” olduğunu söylemiştim. Tespitimizde yanılmamışız.
Siyasi ilke ve erdemleri yok; her kalıba giriyorlar, her tarakta bezleri var.
Yeri gelmişken partisinin politikasını açık arttırmaya çıkaran koltuk sevdalısına soralım: “Bank Asya’da mevduat hesabı açın” çağrısını yaparken kimlerden hangi koltuk için söz almıştın?"

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER