MHP'li Akçay: CHP, HDP'nin Eş Partisidir

24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında Gölmarmara'ya giden MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "CHP ve İP'in amacı HDP'yi Meclis'e taşımaktır. CHP'nin kirli pazarlıklarına, İP'in riyak‰r söylemlerine tepki gösteren Manisalılar MHP'de birleşmektedir. Bugüne kadar oyuncuları alaşağı ettik. Başta Manisalı hemşerilerim olmak üzere ülkemizin dört bir yanından MHP'ye yönelen ilgi ve destekle 24 Haziran'da oyunları yine bozacağız" dedi.

MHP'li Akçay: CHP, HDP'nin Eş Partisidir

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay seçim çalışmalarına Gölmarmara'da devam etti. Gölmarmara MHP İlçe Başkanı Şakir Can ve partililerin karşıladığı Akçay, programına Gölmarmaralı şehitlerin kabirlerini ziyaret ederek başladı. Daha sonra partisinin kadın kolları teşkilatıyla bir toplantı yapan Akçay, Sanayi Sitesi ve çarşı esnafını ziyaret etti.Gölmarmaralılar'ın gösterdikleri ilgi ve destekten memnun olduklarını ifade eden Akçay daha sonra Gölmarmara Belediyesi iftar programına katıldı. İftar sonrasında bir konuşma yapan Akçay "Bugün iftar soframızı bereketlendirdiniz. Hoş geldiniz. " dedi. Uzun süre Gölmarmaralılar'la sohbet eden Akçay ve beraberindeki heyet akşam saatlerinde de Değnekler ve Kayaaltı mahallelerini ziyaret etti.

Değnekler Mahallesi'nde Gölmarmaralı gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bir toplantı gerçekleştiren Akçay, burada 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Akçay'ın gündeminde muhalefet partileri vardı.

Cumhur İttifakı'nın karşısında beş benzemezden oluşan bir yıkım ittifakı olduğunu belirten Akçay, bu ittifakın tek amacının PKK'nın siyasi kanadı HDP'ye barajı aştırmak olduğunu söyledi. CHP ve İP'in, HDP'nin barajı aşması için sinsi planlar peşinde olduğuna dikkat çeken Akçay, konuşmasına şöyle devam etti: "Daha önce 15 vekili İP'e kiralayan CHP şimdi de HDP üzerinden oyun planlamaktadır. CHP ve İP, tüm umutlarını Mehmetçiğimize kurşun sıkanların siyasi sözcülerine bağlamıştır.  CHP ve İP'in umudu, 'PKK sizi tükürüğüyle boğar. Gelecek yüzyılda sözde Kürdistan kurulur'diyen tutuklu Demirtaş'tır. HDP'nin barajı aşması için CHP özel bir gayret içindedir. CHP bazı teşkilat ve partililerini HDP'yekanalize etmeye çalışıyor. Televizyonlarda da kaos simsarları her beş CHP'liden birinin HDP'ye oy vermesi gerektiği yönünde çağrılar yapmaktadır." 

"CHP, HDP'NİN EŞ PARTİSİDİR" 

Akçay şunları söyledi: "Siyaseten CHP'nin HDP'yi Meclis'e taşıma gayreti beyhudedir. CHP, Meclis'te PKK'nın dublörü ve hatta suflörü gibi hareket etmiştir. Kandil'in sesi, CHP sıralarından yankılanmış, Kandil'in talepleri CHP teklifi olarak  Meclis'e sunulmuştu. CHP HDP'nin eş partisi gibi hareket etmiştir.  Bunun için diyorum, Meclis'te bir PKK sözcüsü varken HDP üzerinden bu kadar abidikgubidik işler çevirmenin amacı ne?

24 Haziran yaklaştıkça CHP ve İP şaşkınlığını gizleyememektedir. Kirli şer ittifakının bu iki unsuru, PKK ve HDP'nin kuyruğuna takılma yarışındadır. CHP ve İP, Türkiye düşmanlarının ve işbirlikçilerin odağı haline gelmiştir. 

" ÇARE MHP, ÜMİT ÜÇ HİLAL 

 Büyük Türk milleti bu karanlık pazarlıklara, bu kirli işbirlikçilerine, bu kumpaslara geçit vermeyecektir. Vatandaşlarımız dürüst ve temiz siyaseti MHP'de görmekte, MHP saflarında birleşmektedir. CHP'nin kirli pazarlıklarına, İP'in riyakar söylemlerine tepki gösteren Manisalılar MHP'de birleşmektedir. Bugüne kadar oyunları bozduk, oyuncuları bozguna uğrattık. Başta Manisalı hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin dört bir yanından MHP'ye yönelen ilgi ve destekle 24 Haziran'da oyunları yine bozacağız. Çare MHP'dir, ümit üç hilal'dir. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER