20 Haziran 2017 Salı 11:23
Mahkeme MHP'de ki Hukuksuz ve Korsan sözde kongreyi iptal etti

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesince, MHP'de muhalifler tarafından düzenlenen 19 Haziran 2016'da hukuksuz ve korsan bir şekilde yapılan sözde olağanüstü genel kurulunun iptaline, bu genel kurulda alınan tüm kararların yokluğunun tespitine karar verildi.

MHP’de muhaliflerin 19 Haziran 2016’da bir otelde yaptıkları sözde olağanüstü tüzük kurultayında MHP Tüzüğü hukuksuz ve korsan bir şekilde değiştirilmiş ve seçimli olağanüstü kurultay kararı alınmıştı.

MHP YÖNETİMİNDEN İLK AÇIKLAMA

Habertürk TV'de yer alan habere göre MHP yönetiminden karar ilişkin ilk açıklama Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan geldi. Yalçın, "Tarlalarda yapılan kongrelerden sonuç alınamayacağını belli çevrelerin artık öğrenmesi lazım. MHP'yi mahkeme koridorlarına düşürenlerin asıl amacı iç muhalefet değildi. MHP'yi ya yok etmek ya da teslim almaktı, bu karar buna da set çekmiş oldu. Biz olağan kurultayımıza hazırlıklarımızı sürdürüyoruz, 732 ilçe 44 il kongremizi tamamladık, büyük bir şölenle kurultayımızı yapacağız" dedi.

Son Güncelleme: 20.06.2017 13:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Fatih Gökhan Göde 2017-06-20 12:37:32

Milliyetçi Hareket Türk Milletinin dünü bugünü yarınidır dün de bugun de yarinda Türk milliyetciiigine açılan savaş her kulvarda devam edecektir birlik ve beraberlik içinde yanyana oldugumuz sürece hiç bir güç Türk milletini ve Türk milliyetcilerini alt edemetecektur bu vatan bu millet ebediyen Türktür ve Türk kalacaktır.

Avatar
Mustafa inci 2017-06-21 17:30:37

Sayın genel başkanım profosor Dr devlet bahçeli yapmış olduğun siyaseti ve sayın cumhurbaşkanına vermiş olduğun desteğe teşekkür ederim bu sağ sol devri değil memleket meselesi bunun için birlik ve beraberlik içinde el ele şerefsizlere aman vermeliyiz saygılarımla