Kurtulmuş: Barbarca bir tutum içerisine girdiler

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: "PKK hem Almanya hem Avrupa Birliği tarafından resmen uluslararası terör örgütleri listesine alınmış olan bir örgüttür. Bu örgütün açıkça posterleriyle, sloganlarıyla, pankartlarıyla Türkiye karşıtı bir gösteri yapmasına müsaade etmek ama Türkiye'nin müttefikleri olduğu, dostu oldukları, bir takım iş birliği anlaşmalarında taraf oldukları Türkiye'nin bakanlarına herhangi bir şekilde toplantı yapma izni vermemek hiçbir standarda uymaz, hiçbir akıl, izan ve insaf ölçülerine sığmaz. Dolayısıyla bu tavrı da kabul etmediğimizi, bu tavrı da hiçbir şekilde sineye çekmediğimizi, bu tavrı açıkça kınadığımızı bir kere daha ifade ediyoruz"

Kurtulmuş: Barbarca bir tutum içerisine girdiler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Malta Cumhuriyeti İçişleri Ulusal Güvenlik ve Kolluk Hizmetleri Bakanı Byron Camilleri ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Malta İçişleri Ulusal Güvenlik ve Kolluk Hizmetleri Bakanı Camilleri ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabulde Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Göç Genel Müdürü Savaş Ünlü ve AB Dışilişkiler Daire Başkanı Sezer İşıktaş da hazır bulundu.

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede, iki ülke arasındaki terör ve göç konularında yapılacak iş birliğinin konuşulduğu öğrenildi.

(İrfan Çalışkan/İHA)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER