Kalkınma Bakanı Elvan: "Allah'tan kork kardeşim ya"

- "İktidara geldiğimiz günden beri kendi doğru bildiğimiz kararları uyguluyoruz, uygulamaya da devam edeceğiz ama şu 16 Nisan'daki referandum, bir siyasi parti meselesi değildir. Bunu çok açık bir şekilde söylüyorum. Hangi siyasi partiden, hangi görüşten olursanız olun referandum bir memleket meselesidir, ülkenin bekası meselesidir" - "(Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleri) Cumhurbaşkanımız Erdoğan, sanki DEAŞ ile iş birliği yapıyormuş, buna benzer bir ifade kullandı. Yani DEAŞ ile Cumhurbaşkanımızı özdeşleştirmeye çalıştı. Allah'tan kork kardeşim ya. DEAŞ'a karşı tüm dünyada Türkiye'den daha fazla mücadele eden bir ülke daha var mı? Biz Suriye'de El Bab'a kadar gittik, 3 binden fazla DEAŞ'lıyı yok ettik"

Kalkınma Bakanı Elvan:  "Allah'tan kork kardeşim ya"

MERSİN (AA) - Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "İktidara geldiğimiz günden beri kendi doğru bildiğimiz kararları uyguluyoruz, uygulamaya da devam edeceğiz ama şu 16 Nisan'daki referandum, bir siyasi parti meselesi değildir. Bunu çok açık bir şekilde söylüyorum. Hangi siyasi partiden, hangi görüşten olursanız olun referandum bir memleket meselesidir, ülkenin bekası meselesidir." dedi.

Elvan, Mersin'in Tarsus ilçesinde bir restoranda, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ve iş adamlarıyla bir araya geldiği toplantıda, tarihi boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapan ilçenin kendileri açısından özel yerinin olduğunu söyledi.

Mersin'i ve Tarsus'u hak ettiği noktaya taşıyacak çalışmaların yapıldığını belirten Bakan Elvan, pazar günü temeli atılacak olan Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın altyapı çalışmalarının bu yıl bitirileceğini, 2018 yılı sonu itibarıyla 30 milyon yolcu kapasiteli havalimanını vatandaşların hizmetine sunacaklarını kaydetti.

Elvan, Türkiye'nin istediği her yatırımı yapabilecek güçte olduğunu vurgulayarak, "Dünyada ses getiren projelerin her birini teker teker gerçekleştiriyoruz. Allah'ın izniyle Mersinimiz, Tarsusumuz bu kabuğunu kıracak. Artık Tarsus'un bu yıllardan beri konuşulan, sorun olarak ifade edilen her husus çözülecek. Bunların hepsini yaparız. Allah'ın izniyle bizim gücümüz var. Ben de peşinden koşturdukça yapamayacağımız hiçbir iş yok." diye konuştu.

Önemli bir süreçten geçen ülkenin yedi düvele karşı savaş verdiğini ifade eden Lütfi Elvan, şöyle konuştu:

"Düşünün, Türkiye'yi işgalcilere teslim etmek isteyen o darbeciler şu anda Avrupa'nın her bir ülkesinde cirit atıyorlar ve 16 Nisan için 'hayır' kampanyası yapıyorlar. Avrupa'daki gazetelerde boy boy Türkçe, 'Türkiye'de diktatör var, Türkiye şöyle kötü, böyle kötü' diye yayınlar yapıyorlar. Böyle bir tabloyla karşı karşıyayız. İşin özeti şu, ülkemizin bekası söz konusu. Biz, istiklalimiz ve istikbalimiz için birlikte hareket etmek zorundayız, dayanışma içerisinde olmak zorundayız. Her türlü yatırımı yaparız Allah'ın izniyle. Bizim yapacağımız hiçbir şey yok. Bizim bunlara gücümüz yeter. Yeter ki siz bizim önümüzü açın."

Elvan, Türkiye'de siyasi istikrarın ortadan kalkmasının, ekonomik istikrarın ve yatırımların durması anlamına geleceğini belirterek, şunları kaydetti:

"En başta gelen şey siyasi istikrardır ve ülkemizin önünün açılmasıdır. Biz güçlü bir hükümet olmamıza rağmen önümüze engel üzerine engel kondu. 2002 yılından itibaren birkaç kez darbe girişiminde bulunuldu, parti kapatılmaya, muhtıra verilmeye çalışıldı, 367 krizi çıktı, neler, neler... İşte bu vesayet dediğimiz, Meclis ve hükümet üzerinde oluşturulan baskıyı, vesayet organlarını, millet üzerindeki etkilerini artık tamamen ortadan kaldırmamız lazım. Milletimiz ne derse o olacak. Türkiye, Mersin, Tarsus ne derse o olacak."

- "Allah'tan kork kardeşim ya"

Türkiye'nin artık vesayet organlarının baskısının altında kalmasını arzu etmediklerini anlatan Bakan Elvan, "İktidara geldiğimiz günden beri kendi doğru bildiğimiz kararları uyguluyoruz, uygulamaya da devam edeceğiz ama şu 16 Nisan'daki referandum, bir siyasi parti meselesi değildir. Bunu çok açık bir şekilde söylüyorum. Hangi siyasi partiden, hangi görüşten olursanız olun referandum bir memleket meselesidir, ülkenin bekası meselesidir." ifadesini kullandı.

Elvan, bir televizyon programında izlediği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerinden dolayı üzüntü duyduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanımız Erdoğan, sanki DEAŞ ile iş birliği yapıyormuş, buna benzer bir ifade kullandı. Yani DEAŞ ile Cumhurbaşkanımızı özdeşleştirmeye çalıştı. Allah'tan kork kardeşim ya. DEAŞ'a karşı tüm dünyada Türkiye'den daha fazla mücadele eden bir ülke daha var mı? Biz Suriye'de El Bab'a kadar gittik, 3 binden fazla DEAŞ'lıyı yok ettik. Ülkemizde 3 binden fazlası da hapishaneye girdi. Türkiye'yi girmek isteyen binlerce DEAŞ'lı sınır dışı edildi. DEAŞ'a karşı bu kadar mücadele edilirken bu tür bir ifade kullanmak ayıptır, yakışmaz."

Yeni anayasa değişiklik paketine yönelik "tek adamlık" eleştirilerine de değinen Lütfi Elvan, diktatörlüklerde seçimlerin olmadığını vurguladı.

Elvan, yeni anayasayla birlikte milli iradenin tam manasıyla hakim kılınmasının hedeflendiğini ifade ederek, milletin Avrupa'ya ve terör örgütlerine en iyi cevabı, 16 Nisan'daki halk oylamasında 'evet' diyerek vereceğini de sözlerine ekledi.

Toplantıya, Mersin Valisi Özdemir Çakacak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da katıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER