Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: Türkiye'yi dize getirme operasyonları artıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, "Döviz üzerinden Türkiye'yi dize getirme operasyonları, 24 Haziran'a yaklaştıkça artıyor. Emin olun, Türkiye bunların üstesinden gelecek." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: Türkiye'yi dize getirme operasyonları artıyor

MALATYA 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 27. Dönem milletvekili adaylarıyla Doğanşehir ilçesi ziyaretinde, hizmetin kendi işleri olduğunu belirtti.

24 Haziran'daki seçimlerin, Türkiye'nin bağımsızlığı, istiklal ve istikbali noktasındaki önemine değinen Bakan Tüfenkci, seçimlerin ülke dışında, Suriye, Filistin ve Kudüs için de önemli olduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin birlik ve beraberliği için, "dünya 5'ten büyüktür" diyebilmek ve şahsiyetli dış politika üretebilmek için önemli bir döneme girdiklerini vurgulayan Tüfenkci, "Döviz üzerinden Türkiye'yi dize getirme operasyonları, 24 Haziran'a yaklaştıkça artıyor. Emin olun, Türkiye bunların üstesinden gelecek. Bunlar Allah'ın izni, sizlerin desteğiyle başaramayacaklar, Türkiye'yi bölemeyecekler." diye konuştu.

Dolar ve faizleri ne kadar yükseltmeye çalışsalar da Türkiye'nin güçlü bir lideri ve hükümetinin olduğunu söyleyen Tüfenkci, konuşmasını şöyle tamamladı:

"24 Haziran'a varmadan doların ve dövizin düşmeye başlayacağını hepiniz göreceksiniz. Bizim derdimiz, insanımıza iş, aş bulmak, refah düzeyini arttırmak ve onurlu bir yaşam sürmesini sağlamak. Nasıl onurlu bir dış politikayı hedefliyorsak, insanımıza da daha fazla demokrasi ve refah istiyoruz. Bütün mücadelemiz, gayemiz bu. Biz 24 Haziran'ı önemsiyoruz. Bizim 2019'da planımız, normal zamanda seçimi yapabilmekti. Ama ülkenin gelmiş olduğu bu noktada, seçim ortaya konduğunda, her zaman seçime hazır bir parti olarak 'varız' dedik ve sandıkları sizlerin önüne getirdik."

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER