banner111

Eroğlu: Orman köylüleri için ne istiyorlarsa yapıyoruz

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "Kestane balı üretmek isteyen orman köylüleri için ne istiyorlarsa yapıyoruz. Kestanesini dikiyoruz, arı kovanını hazırlıyoruz, yoksa yerini de biz verelim. Hepsi devletten." dedi.

Eroğlu: Orman köylüleri için ne istiyorlarsa yapıyoruz

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Orman ve Su İşleri BakanıVeysel Eroğlu, Düzce'de incelemelerde bulundu.

Baraj ve yatırımlar hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Bakan Özlü ve Eroğlu, Düzce Valiliği bahçesinde fidan dikti. 

Ardından Valilik Toplantı Salonu'nda kentte yapılması planlanan ve yapımı devam eden yatırımlar hakkında bir süre görüşen Eroğlu ve Özlü, toplantının ardından basın açıklaması yaptı.

Bakan Özlü, verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Özlü, "Sayın Bakanımızın çok iyi bildiği, Düzce'nin taleplerini ve yatırım ihtiyaçlarını değerlendirdik. Sayın Bakanımızın müjdeleri var." dedi.

Bakan Eroğlu da kentte devam eden ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

"Parası yoksa yüzde 20'si devletten, gerisi faizsiz"

Ormanları vatandaşlara açtıklarını vurgulayan Eroğlu, şöyle devam etti:

"'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışıyla ormanlarımızı vatandaşlarımıza açtık. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıdır bu. Ormanların yanındaki köylülere, ceviz, badem ve gelir getirici türleri dikelim, 3 yıl bakımı bize ait olsun, 49 yıl geliri vatandaşa olsun dedik. Haksızlık olmasın diye kura çekelim dedik. Vatandaş gelsin, kestane, ceviz, badem, ne istiyorsa bunları dikelim. Ormanlık arazi devlete ait ama vatandaşa vereceğiz. Ekimi ve masrafı bize ait. Vatandaş toplayıp satacak."

Vatandaşlara birçok kolaylık ve destek sağladıklarını belirten Eroğlu, "Kestane balı üretmek isteyen orman köylüleri için ne istiyorlarsa yapıyoruz. Kestanesini dikiyoruz, arı kovanını hazırlıyoruz, yoksa yerini de biz verelim. Hepsi devletten. Parası yoksa yüzde 20'si devletten, gerisi faizsiz. Devlet babanın yaptığını, insanın babası yapmaz." diye konuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER