Erdoğan: Ekonomik tetikçilere Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah ekonomik tetikçilere de sağlamından bir Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız." dedi.

Erdoğan: Ekonomik tetikçilere Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Esnaf kredilerinin faiz oranını yüzde 47'den yüzde 4-5 ile yüzde sıfır seviyesine kadar indiren iktidarız." ifadelerini kullandı. 

"Milletimiz  fırsatçılar karşısında haklı olarak öfkelidir"

Uygun fiyata sebze satışı için tanzim satış noktaları kurduklarını anımsatan Erdoğan, "Milletimiz özellikle sebze ve meyve fiyatları başta olmak üzere günlük hayatını doğrudan etkileyen fırsatçılar karşısında haklı olarak çok öfkelidir. Biz de öfkeliyiz. İşte onun için bu tanzim satışların kurulması kararını aldık."

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Seçim sonrası belediyelerimizin organizasyonu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, ilgili bakanlıklarımız oturacaksınız, konuşacaksınız. Belki de bu işleri belediyelerin organizesiyle en ücra köşelere kadar yapma adımlarını da atabiliriz."

"Fırsatçılara ikazımızı yaptık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tanzim satış noktalarının kurulmasındaki amacın esnaf ve sanatkara rakip olmak ya da onların ekmeğini elinden almak olmadığını söyledi.

Milletin sırtına kene gibi yapışan fırsatçıların yola geldiğini gördüklerinde artık bu tür yöntemlere ihtiyaç kalmayacağını bildiren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Fırsatçılara ikazımızı yaptık. Girdikleri yanlış yoldan dönmeleri, fiyatları makul kar seviyelerine uygun yerlere çekmeleri çağrısında bulunduk."

Esnaf ve sanatkarları desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Erdoğan, "Serbest piyasa ekonomisi kuralları çerçevesinde ama ahlakı, izanı elden bırakmayan esnaf ve sanatkara sonuna kadar desteği sürdüreceğiz." diye konuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER