Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Ekonomide hızla iyileşme süreci yaşanıyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "(Ekonomi) Aldığımız tedbirler neticesinde iki gündür bir iyileşme sürecinin hızla yaşandığını görmekteyiz." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Ekonomide hızla iyileşme süreci yaşanıyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "(Ekonomi) Aldığımız tedbirler neticesinde iki gündür bir iyileşme sürecinin hızla yaşandığını görmekteyiz." ifadelerini kullandı.

"Türk lirası üzerinde spekülasyon yapılmasına imkan sağlayacak, o istismara açık ortam tamamen bertaraf edilmiş durumdadır." diyen Kalın, "Yoğun temaslar neticesinde Kuveyt'ten, Almanya'dan, Fransa'dan hatta Rusya'dan olumlu neticeler ve haberler almaya başlamış bulunuyoruz." şeklinde konuştu.

Kalın, "Türkiye, kimseyle gerilimden yana değildir, kimseyle bir ekonomik savaş peşinde değildir." dedi.

Türkiye'nin alternatifsiz olmadığını kaydeden Kalın, şöyle devam etti:

"Enerji konusunda olsun, ticaret konusunda olsun, yatırım konusunda ve diğer alanlarda dünyadaki küresel gelişmelerle uyumlu bir şekilde opsiyonlarını, alternatiflerini çoğaltarak bundan sonra da yoluna devam edecektir."

İbrahim Kalın, Türk Lirası üzerinden yürütülen bu spekülasyon ve algı operasyonlarıyla ilgili kanalların kapatıldığını söyledi.

Kalın, Almanya ve Fransa gibi Eurozone ekonomisinin iki güçlü aktörünün adım atma niyetini ifade etmesinin son derece önemli olduğunu belirtti.

"Terörü yerinde bitirme kararlılığımız tamdır"

"Terörü yerinde bitirme kararlılığımız tamdır." diyen Kalın,  "Sincar benzeri operasyonlar bundan sonra da yoğun şekilde gelecektir." şeklinde konuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER