Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçim sloganlarını Pensilvanya belirliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçim sloganlarını Pensilvanya belirliyor, aday listelerine Kandil'den müdahale ediliyor. Bölücü örgütün siyasi uzantıları da bunların seçim çalışmalarını yürütüyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçim sloganlarını Pensilvanya belirliyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Fethiye Beşkaza Meydanı'nda düzenlenen mitinge katılarak vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasına "Fethiye'nin güzelliği başkadır" şiirinin dizeleriyle başlayan Erdoğan, "Rabbim bu muhteşem coğrafyaya her türlü güzelliği vermiş. Huzur veren denizi, büyüleyici güzellikte koyları var. Verimli toprağı, yemyeşil ormanları var. Binlerce yıllık geçmişi, her köşesinden fışkıran tarihi eserleri var. Hepsinden önemlisi çalışkan ve mert insanları var." diye konuştu.

Fethiye'nin sadece tarihte değil, yakın zamanda da pek çok şehit verdiğini belirten Erdoğan, vatan, millet ve birlik için canını ortaya koyduğunu söyledi. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet dileyen Erdoğan, 1957'deki büyük Fethiye depreminde hayatını kaybedenleri de rahmetle yad etti.

Uzun bir aranın ardından tekrar Fethiye'de olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Erdoğan, "Sevginiz, teveccühünüz, vefanız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Fethiye'yi özlemişiz ama şu muhteşem katılıma bakıyorum, demek ki Fethiye de bizi özlemiş." dedi.

Bugün Fethiye'nin bir başka güzel, heyecanlı ve coşkulu olduğunu dile getiren Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Karşımda kabına sığmayan, 31 Mart'ta tarih yazmaya hazırlanan bir Fethiye görüyorum. Karşımda zillet ittifakına, illet ittifakına ders vermek için 31 Mart'ı iple çeken bir Fethiye görüyorum. Karşımda 31 Mart gönül belediyeciliğine kavuşmak için can atan bir Fethiye görüyorum. Karşımda yeni bir sayfa açmak için sabırsızlanan bir Fethiye görüyorum. İnşallah bu sefer Fethiye'de hem ilçe belediyesinde hem Muğla Büyükşehir Belediyesinde çok büyük bir başarı yakalayacağız. İnşallah el ele, gönül gönüle verecek, 31 Mart seçimlerinde Fethiye'de yeni bir başlangıç yapacağız. İnşallah Fethiye'yi özünde tevazu, samimiyet ve gayretin olduğu farklı bir belediyecilik anlayışına kavuşturacağız."

"Aramızda fire vermeyeceğiz"
"Fethiye, 31 Mart'ta zafere hazır mısın, destan yazmaya hazır mısın, gönül belediyeciliğine hazır mısın, şehrinin ve ilçenin geleceğine sahip çıkmaya hazır mısın, hizmet siyasetine destek vermeye hazır mısın." diye soran Erdoğan, alandakilerin hep bir ağızdan verdiği "Evet" yanıtının ardından şunları söyledi:

"Maşallah barekellah. Fethiye'den de bu beklenir. Fethiyeli kardeşlerime de ancak böyle bir milli tavır, asil bir duruş yakışır. Bunun için Cumhur İttifakı olarak gece gündüz demeden sahada olmamız, uzak yakın demeden tüm köylerimizi dolaşmamız gerekiyor. Onun için AK Partili kardeşlerim en ufak bir rehavete kapılmayacağız, aramızda fire vermeyeceğiz. MHP'li kardeşlerim en ufak bir fire aramızda vermeyeceğiz. AK Parti-MHP Cumhur ittifakı yaptık. Bu ittifakı güçlü kılacağız. Bak, pazara kadar değil, mezara kadar bunu yapacağız. Buna hazır mıyız? El ele veriyor muyuz? Evelallah biz çalışırsak, omuzlarımızdaki yükün hakkını verirsek, 31 Mart akşamı zafer bizimdir."

"Muğla'da da ilçe belediyelerinde de artık bu zillet ittifakından, illet ittifakından buraları kurtaralım." diyen Erdoğan, parolalarının, rotalarının, istikametlerinin belli olduğunu, son 17 yılda seçim meydanlarında ne vadettilerse hayata geçirmenin gayreti içinde olduklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"3-5 oy daha fazla almak adına lobiler karşısında eğilmedik. Terör örgütlerine şirinlik yapmaya çalışmadık. Gabar'da inlerine girdik, Cudi'de inlerine girdik, Tendürek'te inlerine girdik, Kandil'de inlerine girdik. Biz kovaladık, onlar kaçtı veya yok ettik ama bu memleketi bu terör örgütlerinden kurtardık, kurtarıyoruz. FETÖ'yü kovaladık, onlar kaçtı biz kovaladık. Yakaladıklarımızı da aldık hukuk içinde cezaevlerine yerleştirdik. Niye? Bunlar bu milleti bölmeye çalıştılar. Böldürtmedik, böldürtmeyeceğiz.

Bu CHP şu anda kiminle işbirliği yapıyor? HDP. Nasıl bir parti? PKK terör örgütünün siyasi ayağı. CHP'ye oyunu verecek kardeşlerim oyunun nereye gittiğinin hesabını yapıyor mu? Nereye gidiyor bu oy? PKK terör örgütüne gidiyor. Hatta HDP'ye de oy verenler oylarının hesabını yapıyor mu? Nereye gidiyor bu oylar? Terör örgütüne. Kardeşlerim, işte 31 Mart adeta bir Osmanlı tokadının sandıkta vurulmasıdır. Hazır mıyız buna? Öyleyse şimdi hep birlikte 'yeter' diyelim. Söz de karar da milletindir diyelim."

"Zillet ittifakında eş başkanlar ne derse o oluyor"
"Karşımızdaki dörtlü çete ne yapıyor, zillet ittifakı ne söylüyor, neyin mücadelesini veriyor?" sorusunu yönelten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Onlar Ankara'da liste, çıkar, sen-ben kavgası veriyor. Onlar bölücü örgüte ve FETÖ'ye şirin gözükmenin çabası içinde. Nitekim bütün foyaları birer birer ortaya çıkmaya başladı. Pensilvanya ve bölücü örgütün siyasi uzantılarıyla çevirdikleri tezgahlar, girdikleri iş birlikleri artık aleniyet kazandı. Seçim sloganlarını Pensilvanya belirliyor. Aday listelerine, Kandil'den müdahale ediliyor. Bölücü örgütün siyasi uzantıları da bunların seçim çalışmalarını yürütüyor. Kimin kime oy vereceğine, kimin nerede aday olacağına, hangi ilde kimin destekleneceğine bölücü örgütten eş başkanlar karar veriyor. Zillet ittifakında eş başkanlar ne derse o oluyor. Eş başkanlar aynı zamanda zillet ittifakına da eş başkanlık yapıyor. Siyasetin bu kadar düşürüldüğü, seviyesinin bu kadar aşağı çekildiği bir başka zaman yoktur. CHP, tarihinin hiçbir döneminde bu derece kötü yönetilmemiştir. Türkiye'nin ana muhalefet partisi, daha önce hiç bu kadar millet-memleket düşmanlarının oyuncağı olmamıştır. İnşallah 31 Mart milletimizin bu zihniyetle de hesaplaşma günü olacaktır. 31 Mart oylarınızla, desteklerinizle bir kez daha Türkiye'de demokrasinin zafer günü olacaktır. Varsın onlar kısır gündemlerine boğulsun, kirli pazarlıklarda vakit harcasın, ilkelerini, hassasiyetlerini, değerlerini tezgaha koysun, Türkiye için tek bir düş dahi kurmasın, biz mücadelemize devam edeceğiz. Durmak yok diyerek, sizlere hizmet etmeyi sürdüreceğiz."

"Bu millet, istikbal ve istiklali için can veren büyük bir millettir"
Türk milletinin, mazlumların hamisi bir millet olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bu millet, vatanını korumak için namlulara kafa tutan cesur bir millettir. Bu millet, istikbal ve istiklali için can veren büyük bir millettir. Böyle aziz bir milletin evladı olmaktan, sizlere hizmetkar olmaktan her zaman gurur duydum, gurur duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Türkülerinde bile "Çekersek güzel kahrı çekelim" diyen Fethiye'nin hizmetin de en güzeline layık olduğunu dile getiren Erdoğan, bölgenin kamu yatırımlarında olduğu gibi belediye yatırımlarında da en kalitelisine hakkı olduğunu söyledi. 

Eğitimde 17 yılda 40 ilk ve ortaöğretim okulu binası, 200'er kişi kapasiteli iki pansiyon inşa ettiklerini anlatan Erdoğan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine bağlı işletme, ziraat ve sağlık bilimleri fakültelerini kurduklarını dile getirdi. 

"3 sulama tesisi ile toplam 8 bin 370 dekar araziye can suyu"
Fethiye'nin bir gençlik ve eğitim şehri olma yolunda ilerlediğini belirten Erdoğan, gelecek yıl Fethiye'ye bin kişi kapasiteli bir yüksek öğrenim yurdu yapacakları bilgisini verdi. 

İlçede gençlik merkezi, futbol sahası, engelsiz yaşam merkezi, kültür merkezi yaptıklarını dile getiren Erdoğan, 1995 yılından beri yapımı süren 200 yataklı devlet hastanesini tamamladıklarını anımsattı. 

Fethiye'de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ve sağlık ocaklarını inşa ettiklerini aktaran Erdoğan, Göcek Tüneli'ni hizmete sunduklarını söyledi.

Geçen sene Arpacık Barajı'nı hizmete aldıklarını anımsatan Erdoğan, 4 bin dekar araziye can suyu olan bu baraj ile çiftçilerin yüzünü güldürdüklerini ifade etti. 

Fethiye'deki 3 sulama tesisi ile toplam 8 bin 370 dekar araziye can suyu olduklarını anlatan Erdoğan, taşkın zararlarından korunmak için 9 dereyi ıslah ettiklerini belirtti. 

Erdoğan, ilçe merkezinden geçen Murt Deresi'nin de ıslahını tamamladıklarını, bu derenin ilçe merkezinin gerdanlığı olduğunu söyledi. 

Fethiye'de 427 bin adet fidan diktiklerini kaydeden Erdoğan, arıcılığı geliştirmek ve organik bal üretimini desteklemek için 740 dekar alanda bir bal ormanı kurduklarını bildirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 180 mesire yeriyle vatandaşlara rahat nefes alacakları alanlar oluşturduklarını dile getirdi, Fethiyeli çiftçilere 17 yılda 201 milyon lira tutarında tarımsal destek verdiklerini, süt tozu kotasını üreticilerin talebi üzerine 55 tona çıkardıklarını hatırlattı. 

"Her alanda hak ettiği hizmetleri alabilmesi için birlik şart"
Erdoğan, Fethiye'ye müjdeli haberlerle geldiklerini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Fethiye'nin Yukarı Karaçulha, Çobannisa, Çaltılar, Bekçiler ve Doğanlar mahallelerine ait 15 bin dekarlık araziyi sulu tarıma kavuşturacak Çataloluk Barajı ve sulama tesisinin yapımına başlıyoruz. Şu anda projesi hazırlanıyor. Ardından ihalesine çıkacağız. Yakacık Mahallemizdeki 1200 dekarlık tarım arazisinin suya kavuşması için Yakacık Göleti'ni inşa edeceğiz. Karacaören hayvan içme suyu göleti ve iletim hattı Fethiye'ye kazandıracağımız bir başka hizmetimiz olacak. Bu hizmetlerin hayırlı olmasını diliyorum. Sizler için çalışmaya, sizlerin refahı, huzuru, mutluluğu için gayret göstermeye devam edeceğiz. Ancak Fethiye'nin her alanda hak ettiği hizmetleri alabilmesi için birlik şart. Devlet ne kadar mücadele ederse etsin, Büyükşehir ve ilçe belediyesi meseleye aynı hassasiyetle yaklaşmayınca tam verim alınamıyor. Her ne kadar bir yerel yönetimlerden kaynaklanan hizmet açığını kapatmak için uğraşsak da yine bazı şeyler tam istediğimiz gibi olmuyor. İlçe belediyesi, Büyükşehir ve hükümet aynı istikamette baktığı, aynı hedefe yöneldiği zaman çok daha iyi hizmetler, mesafeler katediliyor."

Bütün bunları tecrübeyle söylediğini ifade eden Erdoğan, 31 Mart'ta bu birlikteliği Muğla ve Fethiye'de sağlayacağına olan inancı dile getirdi. 

Muğla'da Büyükşehir ve 11 ilçede AK Parti, 2 ilçede ise Cumhur İttifakı'ndaki ortakları MHP adaylarıyla seçime girdiklerini belirten Erdoğan, "Sizlerden gerek AK Parti'nin adaylarına gerekse Cumhur İttifakı adaylarına çok güçlü destek bekliyorum. Fethiye'den tarih yazmasını bekliyorum." diye konuştu.

Fethiye'den yepyeni bir başlangıç yapmasını beklediğini de ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi sizlere soruyorum. Fethiye, 31 Mart'ta ülkene sahip çıkıyor musun? Geleceğine sahip çıkıyor musun? Sandığa, demokrasiye, milli iradeye sahip çıkıyor musun? Cumhur İttifakı'na sahip çıkıyor musun? Tevazu, samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi diyor musun?" sorularını yöneltti. 

Erdoğan, konuşmasını Fethiye'deki vatandaşlara hitaben "31 Mart akşamı çok güzel haberler bekliyorum." sözleriyle tamamladı.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER