Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz

Erdoğan: "Kimler var karşımızda, Batı var. Kimler var, bakıyorsunuz Amerika'nın teröristlere verdiği silahlarla beraber teröristler var. PYD, YPG ve PKK var. Bunlar terörist. Hani böyle kasıtlı olarak Kürt falan diyorlar ya, hepsi yalan. Bunlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz, alakası yok. Bunlar sadece terörist"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz

BATMAN (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden gelen Zeytin Dalı Harekatı'na yönelik eleştirilere ilişkin, "Ey Avrupa Parlamentosunun içindeki bu zavallılar, ne yaparsanız yapın, biz yola çıktık ve terörden o bölgeyi temizleyene kadar bu yolculuğumuz devam edecek." dedi.

AK Parti Batman 6. Olağan İl Kongresi'nin yapılacağı Batman Atatürk Spor Salonu önünde kendisini bekleyen vatandaşlara hitap eden Erdoğan, Batman'ın Mart ve Kasım 2019'da yapılacak seçimlerde tarih yazacağını belirtti.

Yahya Kemal Beyatlı'nın "Şu kopan fırtına Türk ordusudur ya Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur ya Rabbi. Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın, galib et çünkü bu son ordusudur İslam'ın" dizelerini okuyan Erdoğan, "Şimdi Afrin'e yürüdüler. Rabb'im ne buyuruyor. 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler ancak siz bilemezsiniz' buyuruyor. Şimdi şehitlerimiz bizi takip ediyor, izliyor." diye konuştu.

Bitlis'te gençlerin kendisine "Bizi Afrin'e gönder" diye seslendiğini anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Batman, inşallah haber geldiği anda önce başkomutanınız yürüyecek, siz de arkamdan geleceksiniz. Zira 'Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan' diyor şair. Onun için beraber yürüyeceğiz, el ele yürüyeceğiz. Evvelallah karşımdaki bu topluluk inanıyorum ki korkak bir topluluk değil. Zira korkaklar zafer anıtı dikemez. İnşallah sizler zafer anıtını dikecek olan bir topluluksunuz. Bu yola da böyle çıkacağız."

- "Bunlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz"

Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'na da değinen Erdoğan, "Kimler var karşımızda, Batı var. Kimler var, bakıyorsunuz Amerika'nın teröristlere verdiği silahlarla beraber teröristler var. PYD, YPG ve PKK var. Bunlar terörist. Hani böyle kasıtlı olarak Kürt falan diyorlar ya hepsi yalan. Bunlar benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz, alakası yok. Bunlar sadece terörist." ifadelerini kullandı.

Avrupa Parlamentosunda ileri gelen komünistlerin ve teröristlerin gösteri yaptığını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

"Güya PKK terör örgütüdür diyerek, Avrupa Birliği bunları terör örgütü ilan edip asla kabul etmediğini söylüyor. Ama parlementonun içinde bir grup, onları destekleyenler, paçavraları boyunlarına asıyor ve oradan bize mesaj vermek istiyor. Ey Avrupa Parlamentosunun içindeki bu zavallılar, ne yaparsanız yapın, biz yola çıktık ve terörden o bölgeyi temizleyene kadar bu yolculuğumuz devam edecek. Biz mazlumların yanındayız. Biz mağdurların yanındayız."

- Zeytin dalıyla mesaj

Alandaki bazı vatandaşları ellerinde zeytin dalı bulunduğunu gören Erdoğan, görevlilerden kendisine bir zeytin dalı getirmelerini istedi. Erdoğan, "Şu ana kadar bu anlamlı mesajı kimse bana vermedi ama Batman bana verdi. Zeytin Dalı Operasyonu'na Batman demek ki her şeyiyle hazır." ifadelerini kullandı.

Elindeki zeytin dalını gösteren Erdoğan, "Zeytin Dalı Operasyonu'nun bu tescil edilmiş hali." dedi.

Erdoğan, AK Parti Batman 6. Olağan Kongresi ile yeni bir atak, yeni bir hamlenin içerisinde olacaklarını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ana kademe, kadın kollarımız ve gençler, Mart 2019 yerel seçimlerine hazır mıyız? İnşallah kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Gençler, üniversiteyi, bütün arkadaşlarınızla birebir görüşmek suretiyle 2019'un Mart ve Kasımı'na hazırlamaya var mıyız? Bizi bir ve beraber yapan Rabia'mız var. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var. İşte bu anlayışla yürüyeceğiz."

AA

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 17:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER