CHP'de isyan: "Bu kadrolarla yürümez"

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, "Bu yönetimle gitmediğini zaten kendileri de, toplum da biliyor. Cesaretten önce bir kararlılık gerekiyor. CHP içerisinde kan değişimi gerekiyor" ifadelerini kullanarak parti içinde ilk isyan fitilini ateşledi.

CHP'de isyan: "Bu kadrolarla yürümez"

Referandum sonrası Kılıçdaroğlu'na karşı ilk isyan bayrağını açan CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar oldu.

"BU YÖNETİMLE GİTMEDİĞİNİ KENDİLERİ DE BİLİYOR"

 Yavuz Oğhan'a konuşan CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, "Ben kendi düşüncemi söylüyorum bu yönetimle gitmez, bu yönetimle gitmediğini zaten kendileri de, toplum da biliyor.

AK Parti, CHP'yi kontrollü bir muhalefet olarak tutmaya çalışıyor. Emekçileri ve halkı sahiplenecek bir parti gerekiyor, o da CHP. CHP'ye güvenmek gerekiyor" dedi.

  "BUGÜNKÜ KADROLARLA İŞ YÜRÜMÜYOR" 

 CHP'li vekil, şöyle devam etti; "Toplumda herkesi toparlayacak bir CHP gerekiyor, bir sol parti gerekiyor. Ve bunları cesaretle söyleyecek, toplumun arkasında güçlü bir birikim sağlayacak ve herkesin anlayışını güçlendirebilecek bir yönetim anlayışı gerekiyor. Bugünkü kadrolarla bu iş yürümüyor görünen o.

 "CESARETTEN ÖNCE BİR KARARLILIK GEREKİYOR"

 Mesela 'Sine-i millete dönelim mi, dönmeyelim mi' tartışması gündeme getirildi, birisi dönelim diyor, diğeri hayır diyor. Cesaretten önce bir kararlılık gerekiyor. Önce karar vermeniz gerekiyor. Şimdiye kadar gördüğüm o ki, biz korkak bir siyasetin içerisindeyiz..CHP içerisinde kan değişimi gerekiyor"

Sputnik

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER