Bakan Işık: Birileri bize düşmanlık etmek istiyorsa düşmanlığın kendilerine zarar vereceğini bilmeleri lazım

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, hiçbir dönemde hiçbir millete düşmanlık beslemediklerini belirterek, "Birileri bize düşmanlık etmek istiyorsa da o düşmanlığın kendilerine zarar vereceğini bilmeleri lazım" dedi. Milli Savunma...

Bakan Işık: Birileri bize düşmanlık etmek istiyorsa düşmanlığın kendilerine zarar vereceğini bilmeleri lazım

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, hiçbir dönemde hiçbir millete düşmanlık beslemediklerini belirterek, "Birileri bize düşmanlık etmek istiyorsa da o düşmanlığın kendilerine zarar vereceğini bilmeleri lazım" dedi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İzmit'te Sanayi Sitesi'nde esnafla bir araya geldi. Fikri Işık esnafla selamlaşarak, referandumla ilgili konuşma yaptı. Tarihin hiçbir döneminde hiçbir millete düşmanlık beslemediklerini söyleyen Işık, şöyle konuştu:

"Kıyaslamayı siz yapın, kararı ona göre sizler vereceksiniz. En doğru kararı vereceğinize inanıyorum. Daha geçen gün bir Avrupa ülkesinde namussuzca, haince cumhurbaşkanımıza yönelik bir afiş gördük değil mi? Bunlar aslında bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzun da bir göstergesi. Biz Türkler olarak tarihin hiçbir döneminde hiçbir millete düşmanlık beslemedik. Birinci Dünya Savaşı'nda ülkemizi işgal eden ülkelerle bile İstiklal Harbi'nden sonra iyi ilişkiler kurduk. Ama birileri bize düşmanlık etmek istiyorsa da o düşmanlığın kendilerine zarar vereceğini bilmeleri lazım. İşte bunun için bizim güçlü olmamız gerekiyor. Bunun için sistemi yarın risklere karşı koruma altına alma, güvence altına alma ihtiyacımız var."

DHA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER