Bakan Avcı: Bize düşen bu son kozlarını da 16 Nisan'da ellerinden almak

"İlk defa bir Alman istihbarat başkanı çıkıp açık açık bir başka ülkenin içişleri ile ilgili bu kadar yanlış, o ülkeye saldırgan bir üslupla açıklama yapıyor. Bunun bir manası var. Son kozlarını oynuyorlar. Şimdi bize düşen bu son kozlarını da 16 Nisan'da ellerinden almak"

Bakan Avcı: Bize düşen bu son kozlarını da 16 Nisan'da ellerinden almak

ESKİŞEHİR (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "16 Nisan'da Türkiye bütün bu ihanet girişimlerine son noktayı koyacak. Elinin tersiyle bunları bir kenara itecek ve inşallah yoluna çok daha etkili, istikrarlı bir hükümetle, yönetimle yoluna devam edecektir." dedi.

Avcı, partisinin Odunpazarı İlçe Başkanlığı tarafından Emek Mahallesi'ndeki bir düğün salonunda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye'nin önünde 18 maddelik bir anayasa değişikliğinin bulunduğunu belirterek, değişiklikle Türkiye'nin ayağındaki prangaları söküp atacağını vurguladı.

Anayasa değişikliğindeki teknik düzenlemelere de değinen Avcı, şunları söyledi:

"Bu maddeleri tek tek okuduğunuz zaman şöyle bir soru aklınıza gelebilir. İyi güzel de bundan elin Alman'ına ne? Ne alakası var. Türkiye'de seçimler 4 yılda bir değil de 5 yılda bir yapılıyormuş. Hükümeti başbakan değil de cumhurbaşkanı kuracakmış. Askeri mahkemeler kaldırılıp herkes aynı mahkemede yargılanacakmış. 18 madde. Bunlardan siz niye gocunuyorsunuz? Hadi diyelim Almanya'nın özel bir hesabı var veya Alman gizli istihbaratının. Peki Kandil'dekiler, FETÖ'cüler, Hollandalılar niye hayır diyor bütün bunlara. Adını bile bilmediğimiz bir İsveç gazetesi o gün hususi olarak Türkçe manşet atıyor referandumda hayır diyelim diye. İsveç nere, Türkiye nere? Bütün bunlar seni niye ilgilendiriyor. Ve bunların Kandil'in FETÖ'yü Hollanda'yı Alman gizli istihbaratını ve sayamadığımız bunların yoldaşlarını bir araya getiren ne? Neden hayır diyorlar? Bütün bunlar Türkiye'nin kendi içinde konuşup, tartışıp karar vereceği konularken bunlar nereden huylanarak hayır diyorlar. İşte orada Türkiye'nin son 15 yılda her şeye, bürokratik vesayete, ayağındaki prangalara rağmen darbe anayasası sayesinde engellenmelere rağmen nasıl oluyor da bu kadar ülkeyi ikiye, üçe katlanıyor Türkiye. Hele bir de bu prangalardan kurtularak etkili, sürekli, istikrarlı, 5 yılda bir seçimle gelip, seçimle giden bir idare kurulduğu zaman Türkiye'nin neler yapabileceğini, nasıl güçlenebileceğini, nasıl bir şahlanışa yol açacağını bu değişiklikleri onlar görüyorlar."

Bakan Avcı, şöyle devam etti:

"İşte onun için bütün şer odakları bir araya geliyorlar. Kol kola giriyorlar ve Türkiye'nin önünü kesmek için bugüne kadar çeşitli numaralarla hem iktisadi hem de siyasi olarak, döviz kurları ile oynayarak, Türkiye'nin kredi notu ile oynayarak, Anayasa Mahkemesine kapatma davaları açarak, 367 icatları çıkarak hepsinin yetmediği yerde en sonunda da 15 Temmuz günü artık zıvanadan çıkarak o büyük ihaneti sergileyerek ne yapmak istediler? Türkiye'nin önünü kesmek istediler. Türkiye bunları aştı mı? Elhamdülillah. Milletin ferasetiyle, basiretiyle Türkiye bunları aştı. 16 Nisan'da Türkiye bütün bu ihanet girişimlerine son noktayı koyacak. Elinin tersiyle bunları bir kenara itecek ve inşallah yoluna çok daha etkili, istikrarlı bir hükümetle, yönetimle yoluna devam edecektir. Dünya istihbarat tarihinde başkanların kim olduğunu çoğu zaman insanlar bilmez. Fotoğraf çektirmezler. İlk defa bir Alman istihbarat başkanı çıkıp açık açık bir başka ülkenin içişleri ile ilgili bu kadar yanlış, o ülkeye saldırgan bir üslupla açıklama yapıyor. Bunun bir manası var. Son kozlarını oynuyorlar. Şimdi bize düşen, bu son kozlarını da 16 Nisan'da ellerinden almak."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER