Bahçeli'den Taş Medreseli Ülkücüler’le vefa toplantısı

Ülkücü dava uğruna uzun yıllar cezaevinde yatan Taş medreseli ülkücüler, Kızılcahamam’da 3 gün süren bir program düzenlediler. Programa bugün MHP Lideri Devlet Bahçeli de katıldı

Bahçeli'den Taş Medreseli Ülkücüler’le vefa toplantısı

Ülkücü dava uğruna uzun yıllar cezaevinde yatan Taş Medreseliler, Kızılcahamam’da 3 gün süren bir program düzenlediler. Programa bugün MHP Lideri Devlet Bahçeli de katıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli dünden itibaren Ankara’da bulunanTaş Medreseli Ülkücüler ile bir araya geldi.

Yaklaşık 300 Taş Medreseli ülkücü, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde buluşarak, çeşitli etkinliklerde bulundu.

Anadolu'nun dört bir yanından dün Ankara'ya gelen ve Kızılcahamam Patalya Otel'de ağırlanan taş medreseli ülkücüler, ilk günü ülkücü sanatçılar Kaya Kuzucu'nun türküleri ve Ozan İlo'nun şiir dinletisiyle renklenen sohbet ortamında hasret gidererek geçirdiler.

Taş Medreseli Ülkücülerin üç günlük programı kapsamında bugünkü bölümü ise MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla gerçekleşti.

Taşmedreselilerin olduğu toplantıya katılmak üzere Kızılcahamam'a gelen Bahçeli, Taşmedreseli ülkücülerin de katılımıyla ilk olarak Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti.

Bahçeli'ye burada, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, MHP Kızılcahamam İlçe Teşkilatı yönetimi, MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz eşlik etti.

Bahçeli ve beraberindekiler, Kur'anı Kerim tilavetinin ardından dua ederek, şehit isimlerinin olduğu lahitlere karanfil bıraktı.

Bahçeli, ardından Kızılcahamam Belediyesi Nuray Yeşil Müzesi'ni ziyaret etti. Kızılcahamam Belediye Başkanı Güney, ziyaretin ardından Bahçeli'ye, kendi yazdığı "Hazreti Ömer B. Hattab" adlı kitabını hediye etti.

Ziyaretlerin ardından toplantının yapıldığı otele geçilerek MHP Lideri Bahçeli’nin de katılımıyla yemek programı düzenlendi.

Yemeğin ardından basına kapalı olarak düzenlenen toplantı da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katılımcılara bir konuşma yaptı.

Bahçeli, ülkücü hareketin dünden bugüne varoluş öyküsünü, tarihi dönemeçlerini vurgulayarak aktardığı önemli bir konuşma yaptı. MHP Lideri Bahçeli bu toplantıda, önceden her yıl sadece Ülkücü Şehitleri Anma Günü olarak tertiplenen 27 Mayıs'ı "Ülkücü Şehitler ve Taş Medreseliler Anma Günü" olarak yeniden düzenlediklerini ilan etti.

Taş Medreseliler de tamamının önceden hazırladıkları ve imzaladıkları bildiriyi okudu. Bildiride her koşulda ve her zaman Lidere bağlı kalacaklarını ve yanında yer alacaklarını belirttiler.

Taş Medreseli Ülkücülerin programı yarın, MHP'nin kurucu lideri merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in Anıt Mezarındaki anma etkinlikleri ardından son bulacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2017, 11:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Salih Bozkurt
Salih Bozkurt - 4 yıl Önce

Taşmedreseli ülkücüler #devletbahçeli bilge lideri komutunda ülkücüler şehit kardeşlerimizi ruhlarını şad eyledik Allah izin verirse BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ,İ kabri başında seneyi devresini rahmetle anıyoruz
RUHU ŞAD OLSUN

Cemil Yücel
Cemil Yücel - 4 yıl Önce

Allah birlik beraberliğimizi bozmasın, Devlet Bahçeli Bey Genel başkanımızdan Allah Razı olsun .

SIRADAKİ HABER